Вартість путівок до літніх таборів на Полтавщині зросла

Новини
Таня Цирульник19 травня 2011 о 12:181964 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото Тетяни Цирульник Вартість дитячої путівки до табору цього року зросла на 200-400 гривень.
Тож відправити школяра на відпочинок коштуватиме родині від 1700 до 2400 гривень. Кому та на яких умовах доступний відпочинок, дізнавалася журналіст «Кола».

Найбільше дітей відпочине у пришкільних таборах

Цього літа на Полтавщині планується охопити оздоровчим відпочинком близько 67 тисяч дітей шкільного віку.

– У області буде працювати 996 установ:  при закладах освіти – 801, 141табір праці й відпочинку, 16 наметових містечок, – повідомила Наталія Шкоденко, начальник відділу у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації. – Не буде працювати табір «Світанок» у Решетилівському районі. Не вирішена доля дитячого профспілкового закладу «Зміна», «Фонтан» у Новосанжарському районі, «Ковпаківець» у Котелевському районі, «Олімпійські надії» у Полтавському районі.

Тривалість зміни 21 день. Один ліжко день у таборі коштує близько 35-45 гривень.

Найбільше дітей цього року відпочине саме у пришкільних таборах – 39 тисяч учнів. Вартість зміни – від 200 гривень.

– Ми розуміємо, що оздоровлення дітей у пришкільних таборах, таборах праці й відпочинку, наметових містечках не є такою ж рівноцінною формою оздоровлення, як у заміських, – зазначає Володимир Мирошниченко,начальник управління освіти області. – Але це також величезна допомога для батьків. Нещодавно головний державний санітарний лікар України заборонив роботу наметових містечок.  Не знаю, наскільки це правильно, адже наметові містечка є у державному переліку заміських оздоровчих закладів. Якщо вони відповідатимуть санітарним нормам – будемо вести перемовини з санстанцією щодо їх роботи.

Для непільговиків путівку реально здешевити лише на третину

Профспілки б’ють на сполох – попри оптимістичну статистику, щороку кількість дітей, які оздоровлюються у таборах невпинно зменшується.

– Причина – висока батьківська доплата, – зазначає Леонід Вернигора, голова Полтавської обласної ради професійних спілок. – Ще три роки тому путівка коштувала 700 гривень. З метою здешевлення путівки, з цього року тривалість зміни у деяких таборах становить не 21, а 14, 18 днів. Звісно, було б добре, якби два десятків комісій, які перевіряють готовність закладу до прийому дітей: санстанція, пожежники та інші  робили це безкоштовно. Кожна така перевірка здорожує путівку.

Наразі право на безкоштовне оздоровлення мають діти-сироти, діти-чорнобильці, діти з багатодітних родин. Ця категорія дітей складає десяту частину пільговиків.

Держава заплатить 90 відсотків за путівку для дітей інвалідів, 80 відсотків – за талановитих дітей. Частково держава компенсує вартість путівки для дітей, які перебувають на диспансерному обліку, дітям працівників бюджетної сфери, агропромислового комплексу, соціальної сфери села та батьки яких загинули. Усього до цих пільгових категорій належить до 50 тисяч осіб.

Дітей, які не мають права на пільги – більше 19 тисяч. Їх батьки, купуючи путівку за 2400 гривень, можуть розраховувати лише на компенсацію від Соцстраху.

Змусити підприємство дати путівку майже неможливо

З питанням, як змусити роботодавця взяти участь у оплаті путівки до дитячого табору до органів Соцстраху звертаються часто. У міському відділенні фонду Соцстраху журналісту повідомили, що компенсують лише 798 гривень вартості оздоровчої путівки. Кожна заявка від батьків задовольняється, але компенсація можлива лише один раз на літо. Решта ж розподіляється між профспілками, підприємством, батьками. Якщо керівник не захоче фінансово допомогти і ця умова не прописана у коллективному договорі – змусити його держава не зможе.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter