Православні, греко-католики та католики 12 червня відзначають Святу Трійцю або П’ятидесятницю.
У п’ятдесятий день після Воскресіння Христового Дух Святий зійшов на апостолів, які разом з іншими учнями Христовими та вірянами зібралися в одній світлиці в Єрусалимі, у вигляді вогненних язиків. Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами.
В Єрусалимі в цей час було багато євреїв, які прийшли з різних країн на свято П’ятидесятниці в пам’ять Синайського законодавства. Апостоли вийшли до них і стали проповідувати їх рідними мовами про воскреслого Христа.
Проповідь так подіяла на слухачів, що вони охоче прийняли хрещення. Таких виявилося того дня близько трьох тисяч чоловік. Таким чином, почало будуватися на землі Царство Боже, тобто Церква Христова.
Трійця і Зелений тиждень також пов'язані з язичницькими віруваннями через силу померлих предків. Навіть зараз багато хто вірить, що на Зеленому тижні перед Трійцею душі померлих прокидаються. Мавки заманюють своїм співом і красою хлопців у ліси, а у воді живуть русалки, які можуть залоскотати до смерті.
Щоб відігнати нечисть, будинок, двір, квартири прикрашають різною зеленню, запах якої неприємний русалкам і заблудлим душам. На підлогу стелять лепеху (або татарське зілля), любисток, полин, чебрець, канупер, біля будинку ставлять кленові гілки. У ці дні ворожать на довголіття й наречених.
Водночас звичай прикрашати зеленню у православни християн пішов ще від старозавітної Церкви, коли будинки і синагоги прикрашалися зеленню в П’ятидесятницю в пам’ять того, як при Сінайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону. Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час, за загальним звичаєм, теж була прикрашена гілками дерев і квітами, пише Тиждень.