Держслужбовцем та медиком на Полтавщині бути тяжко

Ситуація
Таня Цирульник16 червня 2011 о 12:081544 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото: pensiarf.ru Цього тижня на Полтавщині професійне свято відзначають державні службовці та медики.

Як живеться полтавцям, які обрали ці почесні професії, офіційно дізнавалася та анонімно запитувала журналіст «Кола».

На державну службу молодь іде по соціальні гарантії

За даними головного управління державної служби України, у облдержадміністраці та по районах області нині – 58 вакантних посад держслужбовців. Найбільша потреба у рядових службовцях. Бажаючих – мало, але й тих чекає серйозний конкурс.

– Кожен потенційний держслужбовець повинен мати кілька років робочого стажу і знати Закони України: про державну службу, про корупцію, Конституцію України та інші нормативні акти, в залежності від того напрямку, в якому хоче працювати. При прийомі на роботу усе відбувається, як на екзамені – тягнеш білет і розказуєш приймальній комісії напам’ять закон, – розповіла журналісту працівник Полтавської облдержадміністрації. – Працювати на держслужбі дуже важко, роздуті штати, про які багато говорять – це міфи. Більшість з нас тягне відразу по кілька напрямків, а отримуємо на руки 950 гривень. Надбавки за категорію мізерні – з переходом на більш вищу (усього їх 12) зарплата зростає десь на 20 гривень. Найбільше вона залежить від посади. Наприклад, головний спеціаліст отримує близько 1500 гривень, а начальник відділу з таким самим стажем – до 4 тисячі. Про велику пенсію яку колись буду отримувати, я не думаю, не досиджу тут до неї, але «плюси» усе ж є. Серед них: престижність роботи – з досвідом роботи тут знайду собі через кілька років високооплачувану роботу. Жінки, які мають дітей, можуть іти на оплачуваний лікарняний, а улітку оздоровити малюків за невеликі кошти. Також обов’язково щороку маю відпустку і гроші на оздоровлення у розмірі двох посадових окладів – де ви ще таке у приватних структурах знайдете? І, звісно, кар’єрний ріст – це не міф, ті, хто витримає на держслужбі більше п’яти років, ідуть на підвищення.

Як повідомив Микола Лахижа, заступник начальника управління державної служби області,  середня зарплата держслужбовця нині – у межах 1000 гривень. Головний спеціаліст відділу в залежності від категорії посади, отримує близько 1500 гривень, начальник управління – близько трьох тисяч гривень. Пенсія держслужбовця становить 90 відсотків від зарплати за останнім місцем роботи.

Найдужче Полтавщині бракує педіатрів та сімейних лікарів

– У системі охорони здоров’я області працює нині близько 30 тисяч жителів Полтавщини, – розповів журналісту Олександр Оглобля, начальник відділу медичних кадрів головного управління охорони здоров’я Полтавської області. –  Зокрема, лікарів – до п’яти тисяч, середніх медичних працівників  близько 12 тисяч. Найгостріше стоїть питання з кадрами у сільський місцевості, зокрема через забезпеченість працівників житлом. У деяких районах цю проблему вирішують за рахунок місцевих бюджетів. Так, у Хорольському районі за останні два роки семеро фахівців забезпечили житлом. Найгірша ситуація з медиками – у Чорнухинському районі, є проблеми у найбільшому районі України – Глобинському. Великий попит нині у області, як і по усій Україні, на лікарів – педіатрів.

Середня зарплата медиків коливається у межах 1200 –1300 гривень. В залежності від категорії (їх чотири) та з усіма надбавками – перетне 2000 гривень.

– Але наразі зарплати полтавських лікарів переглядають, будуть зменшувати, адже коштів на них у бюджеті не вистачає, – розповів журналісту лікар однієї з полтавських лікарень. – При кожному закладі працює комісія, яка переглядає усі нарахування, щоб по можливості їх зменшити. Навіть наказ видали відповідний у головному управлінні охорони здоров’я – про недопущення соціальної напруги серед медиків щодо виплати заробітної плати. Тож нам не до свята, та й позитиви професії у цьому світлі бачаться погано.

У лікарів, що працюють на селі, свої біди.

– Відразу після декрету я вийшла на роботу фельдшером, – розповідає молода лікарка, – працюю у двох селах за шість кілометрів від дому. Вожу улітку з собою на велосипеді доньку. Удома спокою також не маю – і після роботи, й у вихідний, і серед ночі кличуть. Я єдиний медик на селі, тому й звертаються: кому тиск поміряти, кому укол зробити. Звісно, дають хто шоколадку, хто десятку. Також заробляю гроші масажем – 30 гривень півгодинний сеанс.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter