Юрій Ісаєв, небажаний у Республіки Білорусь депутат Полтавської міської ради, не підтримав 19 червня пікетування Білоруського посольства у Києві.
Натомість, народний обранець, якого наприкінці травня не впустили в країну і відправили додому прямо з білоруського аеропорту, чекає відповіді на свої запити та скарги.
– Я скористався своїм правом на депутатське звернення і ще минулого місяця направив запити до Посольств України у Білорусії, Білорусії в Україні та скаргу до Міністерства закордонних справ в Україні. Відповідей не отримав, можливо, затримка сталася через роботу пошти, та й посла України у Білорусії (Романа Безсмертного) у той час звільнили, – розповів журналісту «Кола» Юрій Ісаєв. – Причини, через які мене не впустили на територію республіки, і досі мені невідомі. У Білоруському посольстві пояснили, що то усе внутрішня справа держави і вирішували, впускати мене, чи ні, прикордонники.
Сам депутат вважає, що заборона в’їзду могла бути пов’язана з тим, що він підтримував зв’язки з журналістами, які опинилися у «опалі» до нинішнього керівництва республіки (депутат має досвід роботи журналістом).
Офіційного повідомлення про те, що його включено до списку громадян, не бажаних на території Республіки Білорусь, Юрій Ісаєв не отримував. А наміри перетнути кордон республіки не облишив.
– Буду летіти літаком. Адже, якщо не пустять, швидше можна буде повернутися, ніж якби добирався потягом чи автомобілем, – жартує Юрій Ісаєв.
У Білоруському консульстві полтавському депутату радять добре подумати, перш ніж летіти
– Громадянину України, який має претензії, пов’язані з порушенням його прав під час перебування на території Республіки Білорусь, найефективніше звертатися до Посольства Україні у Мінську, – порадив Юрій Слука, консул Посольства Республіки Білорусь в Україні. – Це їх обов’язок захищати і представляти інтереси громадян України на території Білорусії. Якщо до нас надійде такий запит, а я прізвище «Юрій Ісаєв» чую вперше, нам потрібно буде пересилати його до Республіки Білорусь, і скільки він там буде блукати по інстанціях, не можу прогнозувати. Та й взагалі, під питанням, чи дадуть на нього відповідь, адже ми не знаємо обставин того, що сталося. Я розумію, що для вас, полтавців, депутат «білий і пухнастий», але просто так до нього білоруські прикордонники санкцій не застосовували б.
Дізнатися, чи є особа, що планує відвідати Республіку Білорусь, бажаною на території країни, можна лише перетнувши кордон. Ніяких доступних для ознайомлення списків персон «нон-грата» немає. Принаймні, у цьому журналіста запевнили у консульстві. Також зазначили, що перед тим, як вирушити у подорож до Білорусії, туристу варто присісти і добре подумати, чи все у нього гаразд у стосунках з законом.
Довідка «Кола»
19 грудня 2010 року в Мінську силовими структурами з застосуванням спецзасобів було розігнано мітинг білоруської опозиції, яка протестувала проти фальсифікації виборів Президента. Понад 700 учасників акції були піддані адміністративному арешту, 56 активістів опозиційного руху було притягнуто до кримінальної відповідальності. Зокрема, заарештовано сім з дев’яти опозиційних Олександру Лукашенку кандидатів у Президенти Республіки Білорусь. 19 червня у день півріччя «Кривавої неділі» у Києві пікетували посольство Республіки Білорусь.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter