– Я хотів, щоб жінки були добрішими, а тому відбирав у них гроші та мобілки, – виправдовувався перед міліціонерами грабіжник. – Я – Бог! Я відбираю у жінок цінності і тим самим рятую їх від «матеріального» зла!
За словами Сергія Сичика, старшого слідчого Октябрського райвідділу міліції, чоловік скоював напади на жінок переважно на вулицях Фрунзе, Кагамлика, Навроцького, Баяна. Своїх жертв грабіжник штовхав на землю, або здавлював їм шию, або бив їх по голові, вириваючи з рук сумки.
Нападник не гребував нічим. В одному з випадків він відкрито заволодів у жінки стаканчиком насіння та 25-ма копійками.
Грабіжника було визнано неосудним. Згідно рішення Октябрського районного суду до нього були застосовані примусові заходи медичного характеру.
За словами Анатолія Пасічного, заступника головного лікаря з медичної частини Полтавської обласної психіатричної лікарні імені Олександра Мальцева, тенденції до збільшення злочинів, вчиненими психічно хворими в Полтавській області немає.
– Особа, до якої застосовуються лікувальні заходи примусового характеру перебувають на лікування до повного одужання, або до так званої ремісії – тимчасового послаблення проявів хвороби, – розповів Анатолій Григорович. – Один раз на 6 місяців лікарська комісія оглядає хворих та судить про їх стан здоров’я. Якщо пацієнт здоровий, то лікарня подає заяву в суд і після судового засідання людина знову повертається у суспільство. Якщо ж ознаки психічного розладу залишилися, її знову направляють на продовження лікування.
Анатолій Пасічний вважає, що здорові люди в десятки разів частіше скоюють злочини, ніж психічно хворі. Співіснування душевнохворих людей та здорових в наш час є неминучим. Головне, щоб воно було мирним.
– Якщо поруч з Вами проживає психічно хвора людина, перш за все повинно бути терпиме ставлення до нього, – радить лікар. – Якщо хворіє родич, бажано налагодити зв’язок з медиками, які надають психіатричну допомогу, щоб отримати від них конкретні рекомендації щодо лікування. Хворі, які перебувають на диспансерному обліку, час від часу повинні проходити огляди в лікаря. Терпиме ставлення до хворих допоможе їм реабілітуватися в суспільстві.