Цього дня, в 1174 році Полтава вперше згадана в Іпатіївському літописі під назвою Лтава.
Що стосується походження назви Полтави, то одні виводили її від річки Лтави, як поселення по Лтаві. Історик XIX ст. М.Арандаренко вважав, що перше поселення було в урочищі Олтава, по якому текла невелика річечка. Від назви урочища, на його думку, названо й поселення по Олтаві, а від "усічення" цього позначення виникла назва "Полтава" і річечка названа Полтавкою.
- Дійсно в цьому літописі є згадка про Полтаву. Але чітко не зазначається, чи то місто, чи то урочище. Саме 1174 року Ігор Станіславович, йшов на зустріч з половцями, і переїхав Ворсклу біля Лтави, - розповіла Оксана Коваленко, старший викладач кафедри Історії України ПНПУ імені В. Г. Короленка.
Нагадуємо День Полтави відзначають щороку 23 вересня.
- З 1974 року святкували 800-річчя міста. А вже з 1999 року, після того, як були знайдені більш раннє згадування про Полтаву, почали святкувати 1100-річчя, – зазначила Оксана Валентинівна.
Довідка «Кола»: Іпатіївський літопис – літописне зведення першої чверті XV ст., отримало назву за місцем знаходження її найдавнішого списку у Іпатіївському монастирі (Кострома). Був знайдений на поч. 19 ст. М.Карамзіним. Нині рукопис зберігається в Санкт-Петербурзі, у бібліотеці Академії наук Росії. Містить другий за давністю (після Лаврентіївського літопису 1377) список початкового руського літопису – «Повісті временних літ». Охоплює хронологічний період до 1292 і має три частини – 1) «Повість временних літ» (близько до Лаврентіївського літопису: доведено до 1117); 2) Київський літопис (1118–1199); 3) Галицько-Волинський літопис (охоплює події 13 ст. до 1289–90). Довідка за матеріалами history.org.ua та uk.wikipedia.org.