У черзі за інформацією
У чергу до канцелярії полтавці почали записуватися з 7 ранку. О пів на дванадцяту, за 30 хвилин до обідньої перерви, напруження очікуючих досягло піку. – Та я записувалася, ось моє прізвище! А те, що не відмічалася у списку – то мені погано було, я у лікарню бігала, – кричить жінка, намагаючись протиснутися ближче до дверей. – А нам теж погано! У мене чоловік з інсультом лежить, але я стою тут з ранку і нікуди не відходжу. А ви тільки прибігли, і якби відразу туди! – відпихають полтавку. – Ну чого ви кричите – людині ж погано стало! Вона не могла не відлучитися, – захищає якийсь чоловік.Тим часом двері суду відчиняються і охоронець запрошує 12 полтавців зайти. Заходять по списку. Жінка, яка пропустила перекличку, намагається прорватися усередину, хтось її проштовхує – «хай іде!», кілька чоловік намагаються відтягти від дверей. Врешті-решт двері зачиняються.
– Так! Зайшли по 132 номер включно. Номер 133 та ті, хто за ним – приготуйтеся, – оголошує чергова «дитина війни», яка веде список. На запитання журналіста, скільки ще людей у черзі, відповіла, що 32. До кінця прийому – 15 хвилини. – До нас сьогодні двічі виходили з суду – сказали, що приймуть усіх до обіду, – розповіла «чергова». Так і сталося – прийняли усіх, затримавши перерву. Обіцяного 3 роки чекають Апеляційний суд Полтавської області – одна з кількох інстанцій, пороги яких оббивають пенсіонери, намагаючись отримати обіцяну державою доплату до пенсії.– Я з 2009 року ходжу по судам, – розповів Анатолій Тихонович, який щойно вийшов з приміщення суду. – Заплатив тоді 181 гривню за оформлення документів, відніс позовну заяву у Октябрський районний суд. У 2010 році її було розглянуто й направлено до Апеляційного суду Полтавської області. Там її розглянули у травні 2011 року і перенаправили до Октябрського районного суду. Але там мені сказали, що справи у них немає й «футболять» назад до апеляційного суду. Уже уп’яте приходу сюди і чую, щоб ішов до районного суду. Сьогодні сказали, щоб ішов у цивільну палату, там скажуть номер моєї справи, дату, коли Октябрський районний суд її отримав і прізвище виконавця. Потім вистою чергу у 200 осіб щоб потрапити у архів, де мені видадуть рішення суду. З ним піду потім до пенсійного фонду.
На питання журналіста, на яку суму розраховують «діти війни» відповіді різні. В основному говорять про 2400 гривень, дехто ж не хоче навіть загадувати – просто хоче «перед смертю закінчити усі справи».
Нагадуємо, що депутати ВР проголосували за пенсійну реформу.