Як виявилося, це були батьки дітей, які відвідують ігровий майданчик у парку.
– Я щодня вожу сюди доньку, а мій кум – сина. Якраз через зарослі амброзії стежинка йде, – розповідає Анна Сільченко, полтавка. – Те, що тут багато цієї алергічно-небезпечної рослини, побачила давно. Чекала, поки скосять її комунальники або хтось з людей прибере – чула, що за це навіть гроші платять. Але нікого «наша» амброзія не привабила. Тому, поки вона не почала цвісти, вирішили прибрати її самостійно.
Амброзію троє ентузіастів пробували і косити, і рвати. Ускладнювало благі пориви те, що кущів виявилося багато, розміщені були уздовж усього узбіччя вулиці. Для того ж, щоб викорчувати з корінням невеликий за розміром кущик доводилося прикласти досить багато зусиль. Тому полтавці змінили плани і, замість усього газону, вирвали кущі, які знаходилися ближче до входу на дитячий майданчик. Траву викинули у найближчий сміттєвий контейнер.
Довідка «Кола»
Радіус дії амброзії – два кілометри
Як зазначається у довіднику «Бур’янисті рослини» Олексія Фісунова, пилок амброзії може поширюватися повітрям у радіусі двох кілометрів. Потрапляння навіть 3-4 пилкових зерен у слизову оболонку носа дитини або до ока викликає алергію. Виривати цю рослину потрібно з корінням, виполювати, викошувати до початку цвітіння (з другої половини липня по жовтень) та поширення насіння (з початку вересня).
Полтавці спробували викорчувати амброзію власноручСьогодні кілька полтавців намагалися розчистити від амброзії один з входів до Сонячного парку з боку вулиці Паризької Комуни.