Ця інфекція розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Ні продукти харчування, ні вода викликати її не могли.
– 28 липня 2 дітей звернулися у медпункт зі скаргами на болі у горлі, слабкість, нежить, – розповів журналісту хронологію подій Микола Асаул, заступник головного державного санітарного лікаря області. – Їм поставили діагноз – фарингіт. 29 липня ще 2 дітей звернулися до лікаря. А уже наступного дня з 3 годині ночі до 7 ранку з почервонінням зіву та першінням у горлі поскаржилося 24 дітей. У половини з них була температура. На блювоту скаржилися небагато. Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний, шлунково-кишковий тракт тут не задіяний ніяким чином.
У обласну санепідемстанцію керівництво табору звернулося 30 липня. О 9 годині того ж дня там уже працювали педіатри, санепідеміологи, інфекціоніст.
За словами санепідеміолога, хтось у колективі був справді хворий, а діти постійно знаходилися у тісному контакті – у таборі проводили дискотеки, КВН. Потім була поїздка до аквапарку, діти на розважалися у воді, наїлися морозива та ще й автобус кілька годин у дорозі затримався – на трасі була аварію і рух транспорту затримався.
Форма захворювання була легкою, на думку лікарів необхідності у госпіталізації дітей не було. Хворих просто ізолювали у одному корпусі. Наразі діти загрози для колективу не становлять.
Закривати табір не збираються, загрози для здоровя дітей, які там відпочивають, не вбачають. У «Супутнику» нині відпочиває 173 дітей з 307, які перебували там на момент захворювання.
У таборі наразі відпочиває 173 дітей. Фото з сайту міської радиУ «Супутнику» діти підхопили аденовірусну інфекцію. Такий висновок полтавських санепідеміологів.