Про це повідомив сьогодні, 3 жовтня, на апаратній нараді в ОДА Віталій Назаренко, Головний державний інспектор з карантину рослин області.
– Робота по очистці від амброзії уже проведена колосальна, – зазначив фахівець. – Але таке розпорядження Президента: якщо знайшли рослину – байдуже, у якій вона кількості – у районі запроваджують карантин. Він буде зберігатися, поки рослину повністю не винищать.
Нині амброзія уже відцвіла і осипається. Очищати територію від неї радять у респіраторах та рукавичках. Останній масовий суботник по розчищенню території відбувся 22 та 23 вересня у 26 сільських радах Полтавського району.
– У Полтаві вже очищено територію Поля Полтавської битви, мікрорайони Огнівка, Алмазний, зараз працюють на Леваді, – повідомив Віталій Назаренко. – Ще багато карантинної рослини на ділянках, прилеглих до дороги державного значення Київ – Харків – Довжанський по вулиці Київське Шоссе, у районі об’їздної дороги у Розсошенцях.
Фахівці закликають населення винищувати амброзію і самотужки – викоріняти її можна у будь-яку пору року. Найкраще – виривати з коренем, який сягає подекуди до 3 метрів. Косити також можна.

Довідка «Кола»
Карантинні заходи
- категорично забороняється завезення засміченої підкарантинної продукції у вільні від бур'яну райони;
- обов'язковий карантинний догляд та лабораторна експертиза;
- при виявленні бур'яну вантаж підлягає поверненню відправникові або очищення під контролем держінспектора з карантину рослин, та при неможливості очищення — переведення насіннєвого матеріалу в категорію зернопродуктів та переробку;
- при виявленні насіння амброзії у кормових відходах, вони підлягають переробці з розмеленням часток не більше 1 мм, а малоцінні відходи знищують під контролем держінспектора з карантину рослин шляхом спалювання чи закопування на глибину 0,5 м;
- проведення обстежень сільськогосподарських угідь на виявлення бур'яну в період вегетації.