У минулі часи цей день нібито підводив підсумок під святами року, що минав, тому говорили: «Амвросій свята відкинув». Яка погода в цей день, така буде і в січні. Мисливці мали свою прикмету на день Амвросія. Збираючись на полювання, вони спостерігали за собакою: якщо вона починала валятись у снігу, йти на полювання було не варто – заметіль у дорозі застане.
У народів Балканського півострова 20 грудня – День святого Ігнатія Богоносця, або Куряче Різдво. Цей день відкриває цикл Різдвяно-Новорічних свят.
У цей день здійснювали магічні дії з кутею, обрядовим хлібом, пшеницею і кукурудзою з метою забезпечення родючості землі і збільшення числа домашньої птиці. Перший гість, що приходить в будинок, оголошується "курячим помазаником". Його садять на подушку, щоб той ніс яйця. Потім йому дають гарбуз, яку гість розбиває так, щоб її насіння розлетілися на всі боки, щоб і курчата народжувалися у великій кількості. Потім гостя поять гарячої ракією і пригощають закускою, а він весь цей час повинен сидіти смирно, щоб і кури сиділи також смирно і несли яйця. Якщо протягом року кури будуть добре нестися, того ж гостя покличуть і на наступний рік. Також в цей день всі члени сім’ї кидають у вогонь по поліну і гілці на щастя та удачу. Починаючи з Ігнатьєва дня до Різдва жінки дотримувалися заборони на прядіння.
Вважається, що якщо на святого Ігнатія йде сніг чи дощ, то рік буде врожайним.
20 грудня православними вшановується пам’ять святителя Амвросія.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter