Як встигнути всі новорічні справи за три дні.
Завершити справи на роботі, зробити генеральне прибирання вдома, приготувати новорічні наїдки та подарунки а ще – викроїти час на візит до перукарні! На все-про-все залишилося 3 дні! Не так уже й мало часу, щоб устигнути все, якщо раціонально спланувати час. «Коло» пропонує читачам скористатися святковим органайзером.
Заздалегідь не заповнюйте холодильник їжею, а ялинку ставте наприкінці грудня
Спогади про те, як минулого року у 30-х числах грудня гарячково бігали по ринку в пошуках мандаринів по 5 гривень за кілограм, а купили, врешті-решт, грейпфрути за 15, штовхають нас робити новорічні закупи зарані. Тож уже на початку грудня дехто примудряється повністю «забити» холодильник новорічними делікатесами. Господиня зітхає з полегшенням: підготувалася! А члени родини, між тим, починають потроху виїдати новорічні запаси.
Багаторічний досвід проведення новорічних свят показує, що до середини грудня рідко дотягують навіть консервований горошок та оливки, не кажучи вже про спиртні напої. Тож, уранці 30 грудня раптом виявляється, що запаси, на які витрачена значна частина коштів, відкладених на Новий рік, «знищені», й доведеться купувати все заново. Тобто платити двічі.
Звісно, деякі господині завбачливо намагаються сховати продукти від домашніх, засовуючи пляшки та баночки у потаємні місця у шафах. Але у цьому випадку існує велика доля ризику, що хтось із родичів, намагаючись дістати шарф із верхньої полиці, отримає по лобі банкою консервованої кукурудзи, що не покращить передноворічного настрою у родині. А пляшку шампанського, яку ви заховали «десь тут, між прострадлами», захоплено шукатиме вся родина за 10 хвилин до бою курантів. Цілком реально купити все необхідне й 29 – 30 грудня.
А от 31 без крайньої необхідності на ринок краще не йти – не зголоднієте без тих мандаринів на десерт, зате нерви й ґудзики на пальто збережете. Заздалегіть купувати ялинку також не варто. Піддавшись на вмовляння дітей та встановивши новорічне дерево, багато хто з дорослих починає мріяти його викинути ще задовго до Нового року. Окрім чудового новорічного запаху, деревце займає багато місця, приваблює увагу не тільки дітей, а й домашніх тварин, які жують дощик, намагаються залізти по гілках та використовують відро з піском як туалет.
Ялинку купити у Полтаві можна навіть під вечір 31 грудня – дефіциту й ажіотажу на цей товар зазвичай немає.
Заведіть новорічний блокнот
У передноворічні дні, як ніколи, мало покладаєшся на пам’ять. Тому кількість різноманітних папірців зі списками: «що зробити», «купити» та в «жодному разі не забути» постійно збільшується. Щоб не загубити цих важливих нотаток, легше просто завести яскравий зошит із назвою «Новий рік», де виділити по сторінці на: меню, перелік гостей, подарунків та інші необхідні речі. Велика перевага зошита – вся інформація тримається «вкупі», його важко загубити – на відміну від списку, написаного на клаптику паперу.
Ще один плюс – новорічний зошит стане чудовим сувеніром на згадку про свято, також його можна буде використати наступного року при підготовці до свята. Так роблять дбайливі полтавські господині.
До свята 3 дні: на старт, увага, марш
Отже, до свята залишилося 3 дні. Давайте розподілимо раціонально свої сили.
29 грудня. Спокійно прибираємо та підбираємо одяг
Нарізати салати ще рано, а генеральне прибирання зробити – саме час! Звісно, завбачиві хазяйки навели лад у домі чи квартирі ще в середині грудня. Але ж, як і у випадку з заповненим холодильником, гармонію чистоти й порядку за цей час устигли порушити члени родини. Ретельно перевіряємо святковий одяг. Якщо його необхідно випрасувати, робимо це негайно. Адже завтра точно знайдуться справи, важливіші за праску. Виділяємо у шафі плічка для новорічного одягу тата, мами, дитини. Складаємо туди повний комплект святкового вбрання: навіть шкарпетки та аксесуари. Потім, коли гості «нагрянуть» на 15 хвилин раніше, просто схопите комплект і не будете мотатися по кімнаті у пошуках краватки чи брошки до сріблястої блузки.
30 грудня. Миємо сервіз та пакуємо подарунки
Важливо пригадати, скільки гостей ви запросили на свято і звірити цю цифру з кількістю виделок та ножів, щоб потім гарячково не вишукувати «десь тут були пластикові виделочки». Усе необхідне для сервірування столу помийте й складіть в одному місці купкою: скатертину, серветки, столове приладдя, посуд. Запакуйте і складіть разом новорічні подарунки для гостей і близьких, щоб потім не шукати їх по всіх кутках. Підготуйте кілька «запасних» подарунків на випадок незваних гостей. Не купуйте сувенірів – будьте практичними! Обирайте корисний подарунок: сувенірного дракона, скоріш усього, засунуть на якусь поличку, а от штопор цілком можливо використають відразу.
Ще раз перегляньте у новорічному блокноті, які страви поставите на стіл і список інгредієнтів на їх приготування – і зробіть останні закупи у магазині. Але зазвичай уникнути традиції бігти 31 грудня увчері у гастроном по білий батон або пачку ванілі, все одно не вдасться. Якщо не пектимете торт, то купити його найкраще увечері 30 грудня і поставити у графі «солодке» жирний «плюс». Навіть якщо ви віддаєте перевагу тільки «Наполеону», а у магазин завезли свіженький «Київський», згадайте, що у вашій компанії зберуться люди з різними смаками, і догодити кожному буде практично нереально. «Наполеон» купите на свій День народження, поки що ж головна задача – забезпечити гостей свіжим десертом. Замаринуйте м’ясо. Спробуйте лягти спати раніше.
Як розпланувати 31 грудня, читайте на сайті пізніше.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter