У Полтаві на 25% зросла кількість шлюбів: одружуються іноземці і, навіть, 85-річні

Новини
Таня Цирульник27 січня 2012 о 16:341050 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві на 25% зросла кількість шлюбів: одружуються іноземці і, навіть, 85-річні
У 2011 у Полтаві одружилося 3159 пар, це на 701 більше, ніж у 2010. У Центральному відділі ДРАЦС міста підбивали підсумки. На нараді був журналіст «Кола».


На засіданні у Центральному відділі ДРАЦС. Фото Тетяни ЦирульникНа засіданні у Центральному відділі ДРАЦС. Фото Тетяни Цирульник

У Полтаві росте народжуваність – у місті за 2011 рік було зареєстровано 3132 дитини, тоді як у попередньому – 3035.

– У Центральному відділі ДРАЦС ми протягом року одружили 1988, з них 152 пари, у яких один з наречених – іноземець. Це громадяни Литви, Латвії, Росії, Іорданії, Ірану, Німеччини, Тунісу, Данії, Швеції, Швейцарії, США, навіть Еритрії, – розповіла Наталія Колесник, начальник Центрального відділу ДРАЦС у Полтаві.

Кажуть, в Україні такий шлюб укласти легше – адже від іноземця у нас вимагають лише підтвердження того, що він не перебуває у шлюбі на території своєї держави. Процедура реєстрації дешевша та й сам обряд іноземців влаштовує. Хоча, за словами реєстраторів, ставати на рушник не обов’язково, не завадить весіллю й відсутність білої сукні й навіть обручок.

Найдорослішому нареченому, який узяв шлюб минулого року – 85 років. Також було укладено 4 шлюби, у яких одному з молодят було 16 – 17 років.

Точну кількість розлучень назвати у ДРАЦСах не можуть – адже спірні випадки тепер передають на розгляд у суд. Після розгляду у суді та отримання на руки документів, йти до ДРАЦСу поставити штамп про розлучення не обов’язково.

Непокоїть працівників державного відділу ДРАЦС, що нині багато молодят нехтують процедурою добровільного медичного обстеження. Хоча, згідно Сімейного кодексу, вони зобов’язані перед укладенням шлюбу повідомити одне одного про стан здоров’я. Між тим, приховування відомостей про тяжку хворобу може бути потім підставою для визнання шлюбу недійсним.

У Полтаві частіше міняють прізвище

За минулий рік 163 особи у Полтаві змінили ім’я або прізвище – це на 21 більше, ніж минулого року.

Процедура нині простіша – вказувати причину свого рішення держава не вимагає, як це було раніше.

– Найчастіше звертаються до нас неповнолітні – щоб у 16 років отримати паспорт з уже новим прізвищем, – розповідає Наталія Колесник. – Часто це діти, які росли з вітчимом, міняти прізвище вони хочуть через певну образу на батька, який не брав участі у їхньому вихованні. Також багато звертається жінок, які після розлучення хочуть повернутися на дівоче прізвище. Іноді звертаються, щоб змінити його на більш благозвучне, хоча ця «хвиля» була найбільшою у 90-ті роки. Вигадувати якесь зіркове прізвище полтавці не хочуть – беруть те, яке у когось з родичів. А от своє по-батькові людина міняти по закону не має права. Тільки, якщо батько прийняв рішення взяти інше ім’я.

У 2011 році було зареєстровано 3801 смерті, у 2010 – 4013.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter