Днями до 2-ї міської клінічної лікарні доставили полтавця з ознаками сильного обмороження. Через це обидві ноги чоловіку ампутували.
43-річний Олександр Деба у сильні морози обморозив ноги, але до лікарів звернувся не відразу. Сподівався, відігріє під теплою ковдрою й все минеться, каже, не раз уже таке бувало.
- Хворий потрапив до нас 7 лютого, до того ж тиждень намагався впоратися сам, навіть виходив на вулицю. Коли ж його доставили у хірургічне відділення, на кінцівках були явні ознаки сильного обмороження, - пояснив Віктор Іванов, завідувач хірургічним відділенням №1 полтавської 2-ї міської клінічної лікарні. – У нього був другий ступінь обмороження, з переходом у гангрену обох ніг. Тому довелося робити термінову операцію, ампутувати обидві ноги на рівні гомілки.
- Інакше було не можна, адже якщо не ампутувати, то хвороба розповсюдилася б й чоловік міг померти, - каже Віктор Андрійович.
Медики кілька днів не могли нормалізувати високу температуру
Лікар каже, що стан хворого задовільним чи добрим назвати важко: Олександр нормально переніс операцію, та медики остерігаються розповсюдження інфекції. Наразі лікарям уже вдалося більш-менш нормалізувати температуру тіла, та була високою впродовж кількох днів.
У сильні морози грівся біля калорифера, варив на ньому їжу. Аби не замерзти, доводилося спати у взутті
– Я живу в будинку сам, в ньому немає опалення, гарячої води, – розповів Олександр – Маю ще братів, вони допомагають мені іноді. Щоб мати гроші на прожиття, збираю металобрухт. Того дня, коли сильно проморозив ноги, просто не звернув уваги, одягнувся тепліше, спав узутим. Я отоплюю будинок калорифером, на ньому й готую собі їжу, картоплю чи суп (опалення у будинок не підведене, - авт). Так проходив тиждень. А коли уже не зміг навіть піднятися з ліжка,через сильний біль, брат викликав швидку.
До речі, чоловік має двох доньок. Але так склалося, що живуть вони далеко від батька, окремим життям.
– Альона живе у одному селі під Полтавою, у неї своя родина, має дворічну доньку, - з посмішкою на обличчі та теплотою у голосі розповідає про рідних Олександр. – Доня приїжджала після того, як мене прооперували, обіцяла приїхати ще. Хотілося б побачити внучку, я навіть не знаю як її звуть й як вона виглядає. Альона привозила її до мене одного разу, але мене не було вдома, на жаль. Ще у мене є молодша донька, Юля. Але у неї інші, названі батьки. Ми навіть не спілкуємося. Але я радий, що у неї все гаразд.
Після лікування Олександр хоче перебратися у будинок інвалідів, адже розуміє, що потребує догляду та має уникати холоду. Крім того, чоловік не має навіть елементарних речей, без яких взимку не обійтися: теплого светра чи теплої куртки й взуття, яке б рятувало від зимової негоди.
До теми:
Адреси, за якими можна залишити допомогу для безхатьків у Полтаві