Про любов-хворобу та битву статей

Новини
Таня Цирульник14 лютого 2012 о 08:561442 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Про любов-хворобу та битву статей
14 лютого у світі відзначають День усіх закоханих. Між тим, коханням віднедавна стали називати не тільки почуття, а й хворобу.


Фото Тетяни ЦирульникФото Тетяни Цирульник

Стан закоханості може запросто виявити лікар під час огляду.Про те, що у закоханої людини спостерігаються зміни на біохімічному рівні, першими заявили англійські вчені. А нещодавно ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) зачислила кохання до психічних розладів. Кохання як хворобу описував і знаменитий лікар Авіценна, який жив близько 1300 років тому.

«Симптоми» закоханості:

- Втрата спокою

- Пришвидшене серцебиття, коли у полі зору з’являється об’єкт закоханості

- Підвищення тиску

- Втрата цікавості до життям «поза об’єктом пристрасті»

- Порушення сну

- Відсутність апетиту

Ці ознаки закоханості є характерними для усіх закоханих, але втручання лікаря потрібне лише тоді, коли людина під дією емоцій перетинає межу нормального: зовсім перестає спати, зовсім відмовляється від їжі, зовсім не сприймає оточуючий світ. Випадки такі трапляються досить часто: через нещасливе кохання, через сімейну зраду, але у діагнозах «на грунті кохання» лікарі не приписують – це неетично.

Чоловіки швидше закохуються, а жінки «гальмують».

Жінки моногамні, чоловіки – полігамні. Завдяки інстинкту самця запліднити найбільшу кількість жінок у давні часи племенам вдалося виживати. Частіше закохуються чоловіки. У жінок дуже сильний «тормоз» у плані розсудливості.

Для чоловіків більш важлива еротична, сексуальна складова. Жінкам притаманна приземленість та тверезий розрахунок. На відміну від чоловіка, який може втратити голову через красиві довгі ноги, жінка інстинктивно тягнеться до так званих «домінантних самців», які допоможуть її майбутнім дітям зайняти домінантне положення: у природі це - більше їжі, більше можливостей вижити.

За статистикою 5 – 7 відсотків чоловіків виховують чужих дітей, самі про те не здогадуючись.

За продвинутість суспільства розплачуємося демографічною кризою.

Раніше ролі у родині були чітко поділені: жінка сиділа біля вогнища, а чоловік за допомогою лука, сокири давав можливість жінці народжувати дитину й продовжувати рід. З приходом індустріалізації жінки почали бачити своє призначення ширше ніж «кіндер-кірхе-кюхе».

Чим більше прав у жінки, тим гірша демографічна ситуація у країні. Приклад – Західна Європа. Жінки домоглися вирівнювання не тільки у правах з чоловіками, а й у обов’язках. У Швеції жінка навіть стала єпископом і утворила лесбійську родину. Але чи суспільство у цілому від цього виграло? Соціологи б'ють на сполох: хто буде народжувати, коли жінки вважають, що діти – то вторинне і роблять кар’єру, а чоловіки носять намисто й сережки і проводять час з компют'ером, а не у жіночій компанії.

У кохання є термін

«Правильної» цифри, скільки раз на життя можна закохуватися, не існує.

- Науковці довели, що період закоханості триває 3 роки, - констатує Віталій Закладний, головний лікар Полтавського обласного психдиспансеру. – Але прив’язаність, яка виникає потім, може тривати усе життя.

Про любов у тварин

Союз на все життя утворюють вовки, гібони, пінгвіни.

Півні живуть гаремом. Олені та леви здобувають гарем у жорстокій битві за територію.

Більшість птахів моногамні.

Слони живуть сімейними групами, домінуюча роль у яких у найстаршої самки.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter