Тема тижня. Що буде у Полтаві в разі війни: план мобілізації

Новини
Таня Цирульник24 лютого 2012 о 16:552210 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Тема тижня. Що буде у Полтаві в разі війни: план мобілізації
До 23 лютого «Коло» вирішило з’ясувати, як змінилося б життя полтавців у випадку збройної агресії.


Фото з oda.te.gov.uaФото з oda.te.gov.ua

З моменту оголошення у державі мобілізації, у дію вступає закон про правовий режим воєнного стану.

Довідка «Кола»

Воєнний стан – особливий правовий режим, що вводиться в Україні або у окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини, прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку цих обмежень.

Не потрібно бігти у військкомат

Після оголошення по радіо та телебаченню воєнного стану, у війська терміново почнуть призивають людей. Але це не означає, що усі військовозобов’язані мають негайно йти до військкомат.

– Ми зобов’язані відразу забезпечити людський ресурс для існуючих військових частин для переведення їх на штат воєнного часу, – розповідає Сергій Чекрізов, підполковник, начальник відділу мобілізації Полтавського міського об’єднаного військкомату. – Ці громадяни уже призначені в команди і повідомлені про це. Комплектуватимемо військову частину нашої області та 2 частини поза її межами .

У Збройних Силах існують сили швидкого реагування, основні сили оборони та частини і підрозділи забезпечення життєдіяльності.

- Першими у бій кинуть сили швидкого реагування, їх завдання: якомога швидше припинити дії агресора і його проникнення на нашу територію. Ці сили ми комплектуємо у першу чергу. Потім комплектуються основні сили оборони – вони будуть розгорнуті пізніше і їх завдання – стримувати сили ворога і недопускати проникнення його углиб нашої країни. Також комплектуються частини забезпечення життєдіяльності – вони повинні забезпечувати війська технікою, припасами, продовольством.

Мобілізаційний план є у кожному військоматі району та області.



– У Полтаві запрацюють кілька пунктів збору військовозобов’язаних. Посильні повістками викликатимуть на дільниці для відправки на фронт військовозобов’язаних. В першу чергу призвуть тих, хто має досвід. Це, як правило ті, хто служили або отримали військово-облікову спеціальність. З моменту оголошення війни призов громадян на строкову військову службу призупиняється.

На пункті прийому поповнення військової частини їх прийматимуть, видаватимуть військову форму та засоби індивідуального захисту й зброю.

Останніми призивали б до лав армії й молодь від 18 років. Спочатку вони обов’язково проходитимуть медкомісію. Адже без визначення ступеню їх придатності по здоров’ю у військкоматі не мають права призначити солдата до певного роду військ.  Ті, хто мають невеликі вади по здоров’ю, забезпечуватимуть зв'язок, готуватимуть їжу та виконуватимуть інші завдання – в залежності від спеціальності, якою володіли до постановки на військовий облік.

– Переглянуть у військкоматі й списки звільнених від служби в армії через хворобу. До лав Збройних сил призвуть тих, хто має штамп у військовому квитку «Придатний до служби тільки у військовий час», – розповів Микола Лепський, начальник відділу оборонної, мобілізаційної роботи міськвиконкому.

До теми: Якщо раптом війна: екс-мера Полтави заберуть воювати, чинного мера залишать керувати

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter