Такі дані знаходимо на офіційному сайті головного управління юстиції області. Та коли людина збирається відгукнутись на допомогу, зробити благодійний внесок, у неї з’являється проблема вибору: покласти гроші на рахунок хворому чи ліпше віддати їх благодійному фонду. Адже є побоювання чи дійсно їх пожертва піде на лікування.
У самих фондах вважають, що фонди надійніше, ніж адресна допомога. У чому перевага фондів, коли мова йде про перерахування грошей на лікування, наприклад, тяжко хворої дитини, розповіла Наталія Ліпська , директор благодійного фонду.
- У фондах більше звітності: фонди забов’язані подавати звіти у податкову та робити публічні звіти щороку (це з точки зору, що фонд легше перевірити).
- Батьки самі не бігають. Після того, як батьки дізнаються про хворобу дитину, вони протягом трьох місяців десь тільки все усвідомлюють, бо це все дуже важко. І в цей момент звісно їм не до того, щоб ще збирати гроші чи думати, де взяти ліки. У фонді ж є людина, яка займається виключно цим. Вона отримує від лікарів та батьків необхідну інформацію: кому, що потрібно. Протягом дня шукає необхідні ліки, закупляє, оформлює документи і привозить в палату. Бо інколи ліки необхідно шукати по всьому місту чи забрати з потяга, якщо їх в даному населеному пункті немає. Чи знайти їх закордоном, якщо таких ліків немає в Україні. Не завжди батьки можуть все це організувати.
- Фонд має більше зв’язків та знає як зекономити: ми заключаємо договори з оптовими фірмами, купуємо за оптовими цінами препарати. І якщо ми уже співпрацюємо з конвертною фірмою, наприклад, протягом трьох років, і в нас така ситуація, що терміново необхідні ліки, а грошей ще не маємо, така фірма нам надасть їх так, бо знає, що згодом ми заплатимо. А батькам не всім дають у борг.
- Фонд обирає кращий, а не дешевший препарат.
- Якщо фонду прислали гроші конкретному пацієнту, то ці гроші можуть бути витрачені тільки на нього. І тільки якщо його чи її батьки дадуть згоду, фонд зможе перерахувати ці гроші іншому пацієнту на ліки. Без цього фонд не може розпоряджатись коштами А якщо це була безадресна допомога, і до нас звернулась пацієнтка, ми відразу змогли придбати їй вже препарат .
Проте
- Треба бути обачними і думати з якими фондами працювати: тобто перед тим як переправляти гроші, перевіряти їх репутацію, та чи звітується взагалі обраний вами фонд, - зазначила директор іншого благодійного фонду. - Бо трапляються різні випадки.
Ми запитали у юриста чи контролюються благодійні внески та чи можна з’ясувати чи за ціллю їх використали. А також, що робити, якщо ваш благодійний внесок «пішов» не для благодійної мети.
- Подарунок є складовою частиною доходу, тому підпадає під дію Податкового законодавства України, - пояснила юрист Ольга Бондарєва. - Пожертвувач з метою здійснення контролю за цільовим використанням його коштів, має право звернутись з письмовим запитом до Податкової інспекції, надавши копії документів на підтвердження зробленої ним пожертви. Відповідно до закону України "Про звернення громадян" протягомі 30 днів йому буде надана офіційна відповідь. Якщо виявиться, що кошти використовуються не для благодійницької мети, пожертвувач може або написати заяву про шахрайство з його коштами до міліції, або звернутись до суду з цивільним позовом про повернення йому коштів та компенсацію моральної шкоди на підставі ст.1212 Цивільного Кодексу України.
У податковій же стверджують інше.
- Людина, яка зробила пожертвування, через податкову інспекцію ніяк не зможе дізнатись куди витрачені ці кошти, - говорить Вікторія Захарченко, начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПА у Полтавській області. - І, відповідно до договору, це можна дізнатись лише у того, кому зроблено пожертву (фізичній чи юридичній особі).
При цьому Вікторія Віталіївна зазначили, що благодійні фонди звітують податковій про використання отриманих коштів.
До теми - Тема тижня: засновник сайту вболівальників ФК «Ворскла» буде жити, якщо йому допоможуть
Фото з сайту vkurse.uaНа Полтавщині нині зареєстровано більше 160 благодійних організацій.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter