Курси, репетитор чи самостійно – як вивчити іноземну мову?

Освіта
Валентина Зайченко17 квітня 2012 о 17:101898 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Курси, репетитор чи самостійно – як вивчити іноземну мову?
Навколо безліч пропозицій вивчення іноземної мови, адже існує багато форм навчання. Як дізнатись, яка підходить саме вам?
У першу чергу треба ретельно розглянути недоліки й переваги кожної. Перший і, напевне, найпоширеніший зараз спосіб – записатись на курси чи до мовної школи. Знайти собі зручний варіант – недалеко від роботи або дому, прийнятний за ціною, і ходити у своє задоволення. На перший погляд, ніякого подвійного дна тут немає. Але це тільки на перший. Плюси групової форми навчання:
  • Можливість під керівництвом спеціаліста вивчити правила та оволодіти навичками спілкування.
  • Пропозицій існує багато, тож є можливість обрати варіант саме для вас – зручний за розкладом та ціною.
  • Оскільки за зайняття у групах зазвичай треба платити наперед, працюватиме ефект обов’язковості – і пропускати уроки, за які вже віддали гроші, не захочеться.
Мінуси:
  • Останній пункт із списку переваг може бути і недоліком. Ви заплатити, отримали абонемент. Тепер, навіть якщо ви пропустили низку занять, гроші ніхто повертати не буде.
  • Інший мінус – група. Вам доведеться встигати за нею. І якщо ви матеріал засвоюєте повільніше або швидше, орієнтуватися будуть не на вас, а на загал.
Цей варіант підходить, якщо:
  • Вам необхідно швидко засвоїти ази.
  • Ви хочете сконцентруватися на розмовній практиці.
  • Якщо ви без проблем можете відвідувати будь-які заняття за розкладом
  • Якщо вам треба мати сертифікат, який підтверджував би ваш рівень володіння мовою.

– Головне – обрати курси або школу якісно, – каже Тетяна П’ятакова, викладач англійської мови з 17-річним стажем, старший науковий співробітник Інституту педагогічної освіти й освіти дорослих НАПН України. Тоді ви зможете отримати не лише знання, а й просто цікаво й змістовно проводити час на заняттях. Вас забезпечать повним спектром навчальних матеріалів, викладати будуть системно, періодично перевірятимуть ваші успіхи, тож ви будете мати уявлення про те, де вам ще треба попрацювати. Атмосфера змагання в групі буде надихати й не давати розслабитись. На курсах можуть підготувати і до складання міжнародних іспитів з мови. А ще запитайте у свого роботодавця, можливо, вам навіть їх оплатять за рахунок підприємства. Це дуже сучасний спосіб заохочення працівника. Заняття з репетитором Інший популярний підхід – знайти репетитора. Наче просто – відкрив газету оголошень і знайшов собі вчителя. Але треба мати на увазі деякі нюанси. Плюси:
  • Серед явних переваг те, що репетитор – не «ширпотреб», це «індпошив». Програму, темп занять, акценти у навчанні підгонять саме під вас. Ви самі можете брати участь у керуванні процесом і казати, чого більше хочете – читання, граматики чи розмов.
  • Хороший репетитор вас усім забезпечить – підручниками, ксерокопіями, додатковими матеріалами.
  • Саме на індивідуальних заняттях зазвичай користуються найширшим набором методів – поговорили, почитали, зробили вправу у книжці, пересіли до комп’ютера і пройшли тест в інтернеті.
Мінуси:
  • Обмежене коло спілкування – адже поговорити можна буде лише з однією людиною.
  • Висококласні репетитори – завжди дорогі. Адже крім пристойного рівня мови і навичок викладання, репетитор інвестує у підручники й навчальні матеріали.
Для кого підходить цей варіант?
  • Для тих, хто готується до іспитів і мусить швидко засвоїти значний обсяг знань.
  • Для тих, хто бажає розібратися у нюансах мови і ретельно засвоїти всі правила.
  • Для тих, кому потрібна гнучкість та особливі умови.
– Дехто думає, що з репетитором неможливо розвинути розмовні навички. Навпаки, саме на заняттях із репетитором учні розмовляють найбільше! Проте репетитора шукати ще складніше, ніж хороші курси. Не бійтесь запитувати – дізнавайтесь, чи була людина за кордоном, чи випробувала свою мову в реальному житті? Якого року підручники, за якими ви будете навчатися? Яка освіта у викладача? Усе це важливо, – радить Тетяна Сергіївна. Самоосвіта – для посидющих Остання форма навчання найпростіша і найскладніша водночас. Це самоосвіта. Цей шлях підійде не всім. Плюси у цієї форми навчання:
  • Ви – сам собі начальник. Займаєтесь у комфортній атмосфері своєї кімнати у зручний для вас час.
  • Можете розробити свою систему, підібрати свій ритм. Тільки від вас залежить, скільки часу приділити прикметникам, а скільки – минулому часу.
  • Це абсолютно безкоштовно! Хіба що можна купляти собі морозиво за кожне вивчене правило.
Мінуси:
  • Самостійне навчання потребує системності й високої організованості. Якщо ви місяцями не можете змусити себе написати листа любій тітоньці з Житомира, запитайте себе, чи будете ви сидіти за уроками пару разів на тиждень?
  • На помилки вказати буде нікому і можна раптом зазубрити якість правила неправильно. Пам’ятаєте, як у «Дітях капітана Гранта» Паганель вважав, що вчив іспанську, а виявилось – португальську?
  • Аби розмовляти з кимось, доведеться або підключати інтернет, або купляти квиток і їхати в країну, де розмовляють цією мовою.
Кому підійде ця форма навчання:
  • Тим, хто знає хоча б одну іноземну мову і може проводити аналогії під час розбору правил.
  • Тим, хто вимушений проводити багато часу на самоті. Якщо ви одужуєте після хвороби або просто не любите нікуди ходити і вам комфортно самому – вчіть іноземну.
  • Для геніїв-самоучок ця форма теж ідеальна, їм байдуже, що вчити.
– Якщо ви здатні кілька разів на тиждень сідати за навчання і у вас швидкісний інтернет – будь ласка, вчіть мову самостійно. Зараз є купа підручників і веб-сайтів, уроки на ютьюбі, мультфільми і кіно. І пам’ятайте, у мові важлива системність. Але найкращий підхід – це комбінація методів. І варто подумати про уроки з репетитором або курси просто для самоконтролю і перевірки знань, – стверджує Тетяна П’ятакова. Що допоможе у вивченні мови? -         Самоучителі -         Інтернет-сайти -         Відео -         Аудіоуроки й записи -         Книжки -         Підручники і збірники вправ -         Поїздки у країну, мову якої вивчаєте -         Skype – адже брати уроки у репетира або спілкуватися з носієм мови можна через інтернет Досвід: Тетяна ІванінаТетяна Іваніна Тетяна Іванина, виконавчий директор Ліги соціальних працівників у Полтавській області, співорганізатор програми «Освіта для дорослих» (вивчає німецьку мову): – Існує думка, що після 30 років саме вивчення іноземної мови – спосіб розвивати пам’ять і підтримувати на високому рівні свої пізнавальні навички. Тож, захотіла це перевірити на собі. А чому німецька, бо вирішила, що простіше буде спробувати відновити знання, ніж вивчати щось з нуля. Німецьку ж непогано знала в школі. Я віддала перевагу курсам. Це ефективна форма навчання, де дуже важливу роль відіграє майстерність і рівень педагога. А вчитись у комфортній групі, де сприятлива атмосфера, дуже зручно і все засвоюється швидше. Ілона Фанта, головний редактор групи видань «Коло» (вивчає французьку): Ілона ФантаІлона Фанта – Я обожнюю вчитись і постійно щось вивчаю. Іноземна мова допомагає тримати пам’ять у тонусі. Французьку обрала, тому що обожнюю Францію. У цій країні хочеться звертатися до людей їхньою мовою. Займаюсь сама і трошки з репетитором. У мене вільна англійська, є досвід викладання, тож за аналогією я можу для себе побудувати урок так, щоб він пройшов із користю. А репетитор потрібен для відпрацювання засвоєного. Валентин МосковецьВалентин Московець Валентин Московець, лікар-стоматолог (вивчає англійську): – Я дуже люблю мандрувати, проте людина досить самостійна. Свої подорожі я хочу організовувати сам, а не звертатися до турагенцій. А для цього треба знати мову – по-перше, аби замовити транспорт і готелі. По-друге – щоб спілкуватися на місці. Обрав для себе заняття з викладачем у маленькій групі. З викладачем узгоджуємо час, якщо є потреба. Група потрібна для того, щоб свої базові знання і слова, які вивчаю, перетворювати у ситуації, діалоги. Це наче тренування перед реальним життям. До теми: Навчитися у Полтаві мові жестів можна, але дорого

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter