Для полтавців з обмеженими можливостями пересування та вадами слуху облаштують спеціальні пункти тестування ЗНО.
Учасниками ЗНО цього року у Полтавській області стануть 11608 осіб. Серед них – 15 осіб, що перебувають в установах виконання покарань, двоє з обмеженими можливостями пересування та 23 особи з вадами слуху.
Порівняно з минулим роком, кількість учасників ЗНО у цьому році збільшилась на 1933 особи.
Про це розповів начальник управління освіти та науки полтавської облдержадміністрації Володимир Мирошниченко, під час прес-конференції, яка проходила сьогодні у полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.
У пунктах тестування здійснюватимуть сурдопереклад для тих, хто має вади слуху
Процедура проведення зовнішнього незалежного оцінювання цього року матиме такі виключення: для 2 осіб з обмеженими можливостями пересування та для 23 осіб із вадами слуху в пунктах тестування будуть створені спеціальні умови. А саме – аудиторії, розташовані на перших поверхах та аудиторії, в яких здійснюватиметься сурдопереклад. Крім того, у ЗНО цьогоріч візьмуть участь 15 осіб, що перебувають в установах виконання покарань.
Випускники обирають на ЗНО тести з математики, біології, історії України
– Реєстрація осіб для участі в ЗНО тривала з 1 січня до 20 лютого цього року, - сказав Володимир Мирошниченко. – Крім української мови та літератури, випускники обирали найчастіше такі предмети: математика, історія України, біологія. Наприклад, тест з математики склали 8100 осіб (69, 77% від усієї кількості зареєстрованих учасників). Тест з історії України виявили бажання скласти 7539 особи (це 64,9%), а з біології 4536 осіб (39%).
Результати ЗНО буде оприлюднено до 1 липня цього року.
До речі, полтавських випускників шкіл, майбутніх абітурієнтів вищих навчальних закладів під час зовнішнього незалежного оцінювання перевірятимуть за допомогою металошукачів та відеоспостереження.
Цікаво, що у Полтаві можна було скласти й перше пробне ЗНО. Кожен учасник мав сплатити 84 гривень за один тест, який він складає, попередньо зареєструвавшись на сайті свого регіонального центру.
Крім того, можливість навчатися у вищому навчальному закладі можуть й люди похилого віку. Держава допоможе людям, які сумлінно працювали, отримати другу вищу освіту. Новий проект закону «Про зайнятість населення» надає можливість літнім людям, які мають 15-річний стаж, не втратити або змінити свою кваліфікацію.
Також читайте:
Із випускників полтавських вишів держава вимагає борг за безоплатне навчання