Від його падіння можуть постраждати й інші жителі цієї будівлі.
І хоча два роки тому господарка квартири з аварійним балкон повідомляла про його стан в ЖЕО, відповіді досі не отримала. Нині в цій квартири №88 живе дві жінки – 81-річна Віра Голуб та її 50-річна донька Валентина Литвиненко.
- Ми поселились в цей будинок у 1968 році, - розповідає Валентина Литвиненко. – Тоді я саме пішла в перший клас. Будинок цей панельний, квартира наша кутова. Років десть тому балкон похилився вниз, у нього скоби розійшлися. Стало страшно й жити. Бо колись у Полтаві в одному такому будинку уже падав балкон. Якби зняти дошки з підлоги на балконі, то ці скоби, яким зчеплені плити, було б видно: половина їх з одного боку, половина з іншого. Ми спеціально всі речі винесли з балкону, бо переживаємо, що він впаде чи ще більше похилиться від тяжкості. А знизу ж люди ходять, уявіть що буде, якщо він впаде?!
Експеримент «Кола»: Стояти на балконі дійсно страшно. Журналіст перевіряла особисто. Тільки ти стаєш на балкон, у тебе з’являється відчуття, що ти спускаєшся згірки, бо йде нахил униз.
Колишній будівельник Володимир Побєда, який живе на поверх нижче, розповів журналісту, що їхній дім своє вже віджив.
- За життя я багато будував, - говорить чоловік. – Ці панельні будинки зварні, тобто прихвачені. І цей шов, згідно радянських стандартів, розрахований на 35 років. А нашому будинку вже давно за 40. Уже почалась його розруха – корозія.
Також сусід розповів, що стіни його квартири часом тріщать. І вже пішли тріщини. В оселі ж Валентини Іванівни балкон теж не остання проблема.
Нагадуємо, що нечистоти течуть під аварійний будинок в центрі Полтави
- На даху будівлі немає теплоізоляційного шару, - говорить жінка. – Раніше працівники ЖЕДу його частенько смолили. Наші стіни і стеля часто страждали від того. Куди ми тільки не звертались – результатів не було. І вже як написали в комунальне господарства Києва, нас та жителів двох під’їздів будинку хотіли пересилити у бараки, що в «Копищанах». Бо вже тоді почали відходили блоки будинку. Вони і зараз скриплять. Ми один час боялись в одній із кімнат спати, бо дуже скрипіло. Жили тоді на кухні в основному. Та потім пересилять нас чомусь передумали. Зробили стяжку нашого будинку, тобто чимось там обтягли його, і на тому все закінчилось.
Відремонтувати за власний кошт квартири жінки не в змозі, обидві на пенсії. Валентина Іванівна втратила роботу через стан здоров’я. Нині вона має третю групу інвалідності. ЇЇ ж стара мати, уже 8 років не стає на ноги, хворіє.
Валентина Литвиненко розповіла, що два роки тому віднесла лист в ЖЕО №2, де повідомляла про стан їхнього балкону. Їхній сусід знизу навіть ескіз зробив, аби суть проблеми була і візуально зображена.
- 13 вересня 2010 року я віднесла лист в наш ЖЕО №2, - стверджує жінка. – Його при мені зареєстрували. З того часу минуло два роки - та досі не дій, не відповіді.
Журналіст «Коло» шукала відповіді у КП «Житлово-експлуатаційна організація № 2». Та в цій організаціє не зовсім проінформовані про будинок з аварійним балконом. Пояснюють все переорганізацією ЖЕО Полтави.
- Цей будинок ми прийняли лише 1 квітня 2012 року, до цього він був у КП «ЖЕО№2» теж, але тоді він був у меншому складі, адже відбулось об’єднання, - розповіла Олена Полуницька, відповідальна за прийом громадян у КП «ЖЕО №2». - Цей будинок хоч зараз знаходиться і на балансі ЖЕО №2, та обслуговує їх дільниця №1. Він раніше був у них на балансі. Але я можу сказати, що нині тарифи даних вид послуг виконується з дотацій міста, тобто у тому випадку, коли місто виділяє їх. Але ж жителі цієї квартири , як ви говорите, звертались ще два роки тому. Тож як там у них питання вирішувалось краще розкажуть вам у ЖЕО №1.
До теми - У Полтаві мешканцям багатоповерхівки 4 роки на голову ллється вода
Минуло 10 років, як похилився балкон жительок п’ятого поверху «хрущовки», що за адресою Калініна, 15. Балкон може відпасти від будинку щомиті. Натомість, комунальники не поспішають вирішувати проблему аварійного будинку.