Сьогодні день шоколаду: цікаві факти

Новини
Валентина Зайченко11 липня 2012 о 11:573112 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото з flickr.com11 липня – Всесвітній день шоколаду.


Започаткували свято у Франції 1995 році, а вже за 17 років існування воно охопило майже всі країни світу! Іще одним, не менш вагомим, доказом світової «шоколадоманії» є те, що у Сполучених Штатах Америки День шоколаду відзначається аж тричі! 7 і 11 липня і 28 жовтня.

Шоколад  – найпопулярніший компонент кондитерських виробів. Він буває чорний і молочний, білий і десертний, пористий і діабетичний.

Україну також не оминула «хвиля шоколаду». От наприклад, у Львові не тільки декілька років поспіль відзначається день шоколаду, тут ще й відкрили музей, присвячений цим ласощам. Також не одне століття у Львові діє «Львівська майстерня шоколаду». Саме із цього «солодкого» закладу у ХІХ столітті експортували шоколад до усієї Європи! Столиця також не відстає від Львова. У 2012 році тут вперше провели грандіозний фестиваль «Київ – місто шоколаду».

Шкоколад допомагає покращити настрій



– Шоколад  дійсно має здатність покращувати настрій, але ліками від депресії його вважати не можна. До речі, шоколад не викликає залежності, організм просто звикає до нього , ми компенсуємо шоколадом свій поганий настрій, шоколад – це, скоріше за все, звичка. Дійсно, за допомогою нього можна на деякий час позбутися неприємних емоцій, – каже Наталія Коваль, психолог-психотерапевт , старший науковець Київської незалежної експертної  установи.





Цікаві факти:

Дослідники з Гарварду доводять, що лише 25 г шоколаду три рази на місяць продовжують  життя майже на рік.

Плитка шоколаду  –  це не лише смачний десерт, а й природний антидепресант. Шоколад містить натуральний «гормон щастя» – серотонін. Тому, згідно з дослідженнями, навіть невелика плитка шоколаду здатна підвищити рівень ендорфіну. Ендорфін виробляється в головному мозку, цей гормон здатний блокувати больовий синдром, подібно до наркотику.

У той же час у шоколадоманів не буває  синдрому скасування, коли вони позбавлені шоколаду. Тому фахівці стверджують, що шоколадоманію не можна вважати справжньою залежністю. Навіть якщо для вас не рідкість непереборне бажання поїсти шоколаду.

Для того, щоб утамувати це сильне бажання, вам буде досить з'їсти всього 15 г (це десь два квадратики молочного шоколаду). Вони містять приблизно 75 кілокалорій і 4,6 г жирів.

Шоколад вважається відмінним джерелом енергії  для організму. Тільки подумайте: невеликий шматочок шоколаду (1х1 см) дає стільки енергії, скільки потрібно для того, щоб пройти 50 метрів. Щоб пройти 1,5 км буде потрібно з’їсти 30 таких шматочків, а для кругосвітньої подорожі – 875 000 шматочків.

Найменше калорій у гіркому темному шоколаді.

Для людей, які займаються спортом, дуже корисно їсти шоколад, оскільки він містить калій і магній, які стимулюють роботу м’язової та нервової систем.

Темний шоколад знижує кров’яний тиск. Для позитивного ефекту достатньо всього 2 цукерок з темного шоколаду на день.

Історична довідка:

Історія шоколаду налічує не менше трьох тисячоліть.

Ацтеки називали шоколад «їжекю богів». Вони використовували смакоту як особливий живильний засіб під час військових походів.

У індійців племені Майя за 100 какао «бобів» можна було купити раба.

Іспанські конкістадори  перші доставили шоколад в Європу, охрестили цю смакоту «чорним золотом» та використовували для зміцнення фізичних сил та витривалості. Іспанці змінили його рецепт, додавши корицю, мускатний горіх і цукор, і вилучивши гострий перець. Отриманий смак гарячого напою став подібний до сучасного.

Перша плитка шоколаду була виготовлена в Мексиці у ХVIII столітті.

В Європі перші плитки з'явилися в 70-х роках XIX століття завдяки англійській фірмі «Фрай та Сини»

В 1876 році Даніель Петер винайшов новий сорт шоколаду – молочний. Молочний порошок, необхідний інгредієнт цього сорту, йому постачав Анрі Нестле.

Автор: Софія Федченко

До теми:  Українцям доведеться платити більше за солодощі

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter