Поради лікаря: що робити, щоб улітку не було висипів

Здоров'я
Ольга Правденко20 липня 2012 о 15:068298 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Поради лікаря: що робити, щоб улітку не було висипів
Щоб уникнути пітниці й дерматиту влітку, не носіть синтетики та уникайте стікових дезодорантів, радять лікарі.


Від літньої спеки особливо потерпає наша шкіра. У більшості людей підвищується пітливість. Шкіра стає або занадто жирною? або пересушується в тих, хто постійно перебуває на свіжому повітрі. Активне сонце, вітер, пил, морська вода та сіль активізують бактерії, через що з’являються різноманітні висипи, почервоніння, гнійнички на шкірі. Які «літні» висипи підстерігають нас та як від них уберегтися, читайте далі.

Фото з gazeta.kzФото з gazeta.kz

Від пітниці найбільше потерпають немовлята



Пітниця – це гострий запальний висип у вигляді маленьких почервонінь та пухирців з маленьким прищем посередині.  Через 3 – 4 дні пухирці підсихають, з’являється незначне лущення. Улітку найбільше людей страждають саме від цього висипання.

– Хоча пітниця буває в будь-якому віці, найбільше від неї потерпають діти до 2 років, бо потові залози в них ще не сформовані до кінця, – розповідає Наталія Білаш, позаштатний головний дитячий дерматовенеролог Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні. – До того ж мами часто надягають на немовлят занадто багато одягу, через що ті упрівають. Але з іншого боку, навіть якщо на дітей не надягати багато одягу, в них може виникнути пітниця через вологі руки батьків. Як бачите, це дуже підступне захворювання.

Пітниця, як правило, виникає на лобі, переніссі, верхній частині щік – тут знаходяться потові залози. Але разом із тим висипати може і на грудях, шиї, зап’ясті рук, тобто в тих місцях, де тісно прилягає одяг. Найнебезпечніше, коли почервоніння чи пухирці переростають у пузирі або гнійнички. Значить, у людини розвинулася інфекційна пітниця.



Як уникнути пітниці



не перебувайте довго на сонці;

– старайтеся якомога частіше обприскувати обличчя холодною водою або витирайтеся вологими серветками з антисептиками (з екстрактом ромашки, календули, подорожника тощо). Але якщо на останні немає алергії.

– Щодо медичних засобів, то якщо у вас чи дитини з’явилася пітниця, можна в аптеці купити водні бовтушки. Якщо це не допомагає, треба звертатися до лікаря, – зазначила Наталія Білаш.

За словами лікаря, в деяких дітей пітниця може виникнути через підгузки, в місцях їх прилягання.

У спеку дерматит провокують синтетичний одяг та сухі дезодоранти

Часте потовиділення в спеку може призвести до того, що солі, які  містяться в поті, накопичуються на поверхні шкіри і викликають подразнення, а часто і запалення – дерматит. Дерматит проявляється у вигляді круглих рожевих плям, які дуже сверблять, а іноді поколюють. Якщо потрапила інфекція, на висипі з’являються гнійники. Улітку дерматит може виникати як реакція на спеку.

Читайте також:

Полтавцям, хворим на гіпертонію, повертатимуть частину грошей за придбані ліки

Від чого може виникнути дерматит

– У спеку дуже обережно треба поводитися з сухими стіковими дезодорантами. Від них закупорюються пори, може виникати запалення, свербіж і навіть дерматит, – каже дерматовенерлог. – Краще користуватися шариковими дезодорантами, вони безпечніші.

– Дерматит може виникнути і від тісного синтетичного одягу. Найкраще влітку носити простий просторий одяг.

Але навіть літом дерматит найчастіше може виникнути в тих людей, які мають вроджену схильність до алергічних реакцій. Також до групи ризику входять ті, у кого розхитана нервова система, погано працюють надниркові й ендокринні залози, слабкий імунітет.

Уникайте нікелевих застібок та дешевої біжутерії, якщо маєте чутливу шкіру

Спека може спровокувати контактний або нікелевий дерматит.

– Він виникає як реакція на металеві вироби. Нікель є в джинсових застібках, на пряжках поясів, у браслетах годинників, в дешевій біжутерії. Коли відбувається контакт поту і нікелю, може виникнути подразнення. Такий дерматит, як і звичайний, проявляється у вигляді плям та висипів, – підкреслила Наталія Білаш.

Іноді нікелевий дерматит може виникати навіть від носіння срібла. Якщо ви купуєте сережки або ланцюжок із зазначеною пробою, ніхто не гарантує, що вони зроблені з чистого срібла, без всяких домішок. Узагалі, за винятком золота, будь-які метали – хром, нікель, а тим більше різні сплави – ​​можуть спровокувати контактний дерматит.

– Нікелевий дерматит дуже важко вилікувати. Навіть коли людина перестає носити речі, в яких є нікель, він все одно може виникати щойно людина спітніла. Такий дерматит супроводжується постійним нестерпним свербінням. Його лікують лише за призначенням лікаря, – каже Наталія Білаш.

Людям із проблемною шкірою варто відвідати дерматолога

У тих, хто має проблемну шкіру та страждає від акне чи вугрових висипів, улітку може відбутися загострення. Обличчя часто пітніє, шкіра стає жирнішою, бактерії активізуються і, як наслідок, з’являються нові прищі.

– Перш за все треба сходити до лікаря дерматолога та зробити аналіз на наявність демодекса (мікрокліща, який може жити на шкірі). Якщо немає цього кліща, рекомендує купувати більш активні засоби для вмивання, які містять дьоготь, цинк, антимікробні компоненти. Вони підсушують шкіру, прибирають жирний блиск, – каже Наталія Геннадіївна.

Якщо у вас з’являються від спеки гнійничкові захворювання – прищі з білою голівкою, уникайте купання в річці, басейнах, будь-яких інших водоймах.

Читайте також: Як побороти сезонну алергію

Щоб уникнути фолікуліту, не їдьте на річку одразу після гоління

У спеку активізуються бактерії, може виникати запалення волосяних фолікул, яке називається фолікуліт. Він проявляється у вигляді світлих прищиків. Фолікуліт може з’явитися будь-де, бо фолікули розташовані по всьому тілу. Виняток становлять тільки долоні, рот і ступні. Фолікуліт може утворюватися від незначних подряпин, мікротравм, після гоління чи епіляції.

– Це, як правило, гнійничкове захворювання. Щоб його уникнути, найкраще влітку користуватися активнішими засобами для бриття. Можна навіть і тими, які містять спирт. Крім того, після гоління чи епіляції, не треба їхати купатися на річку. Вода та пісок зараз брудні, можна занести бактерії на свіжопоголені місця, – розповіла Наталія Геннадіївна.

Від потертостей урятує присипка та сухий дезодорант

У спеку в багатьох людей, переважно жінок, виникає подразнення (потертість) на внутрішньому боці стегон.

Полтавки, які зіткнулися з цією проблемою, радять користуватися кульковими дезодорантами, які усувають запалення. Це ж порадила і дерматовенеролог.  Крім сухих дезодорантів порятують і спеціальні стіки для грудних дітей. Але найдієвіший і найбезпечніший засіб – це звичайна дитяча присипка. Нею треба користуватися кілька разів на день.

Після 2 – 3 днів регулярного застосування цих засобів подразнення та потертості проходять. Але після цього найкраще ними ще покористуватися кілька днів.

Тим, у кого жирна та чутлива шкіра, схильна до подразнень та висипів, улітку можна використовувати термальну воду.

Це мінералізована вода, весь час холодна. Нею обприскують обличчя, а також шкіру в інших місцях. Вона підсушує шкіру та дає відчуття прохолоди. Найкраще купувати в аптеці й «не вестися» на виробників, які пропонують її занадто дешево. Якісна термальна вода коштує близько 100 гривень, а то й більше.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter