Оператор з Полтавщини привіз виставку фотографій із життя Сергія Параджанова

Новини
8 серпня 2012 о 17:201355 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Оператор з Полтавщини привіз виставку фотографій із життя Сергія Параджанова
Фото. Сьогодні, 8 серпня, у Полтаві презентували виставку світлин «Параджанов. Дотик».


Близько 60 фотографій показати полтавцям привіз наш земляк Юрій Гармаш, оператор-постановник, який зняв багато кінострічок, зокрема «Вавилон ХХ» з Іваном Миколайчуком. Виставка світлин присвячена 90-річчю відомого режисера Сергія Параджанова.- Сьогодні я привіз 60 фотографій, - розповів Юрій Гармаш. – Проте не всі фото ми змогли розмітити в цьому приміщенні, так як тут замало місця. Сама виставка буде їздити по містах до 2014 року, бо 9 лютого 2014 року Параджанову виповнилося б 90 років. І це як своєрідна акція, бо Спілка кінематографів України збирається випустити до цієї дати і  пам’ятну медаль, і марку, і фотоальбоми, і книгу пам’яті.

Полтавська обласна бібліотека імені Котляревського стала 4-им місцем проведення фотовиставки «Параджанов. Дотик».

Перша експозиція була в музеї Тараса Шевченка, друга в Києво-Могилянській академії, третя в Прикарпатті (де Параджанов знімав «Тіні забутих предків»). Далі світлини подорожуватимуть по Україні. Привезти до Полтави ці фотографії Юрій Гармаш вирішив невипадково, оскільки сам він наш земляк, народився у селі Великі Будища (Диканський район).

Усього митець привіз 60 робіт, 36 з яких належить йому. Також є світлини колег Юрія Гармаша з Коста-Ріки, Франції та Києва.

- Фотографії охоплюють роки життя Сергія Параджанова починаючи з 1978 по 1988 роки. Тобто з трьох періодів життя митця: його повернення із зони, час його зйомок у Тбілісі та перебування Параджанова на батьківщині Івана Миколайчука,  – говорить Юрій Гармаш.

Як повідомили в Полтавській обласній універсально-науковій бібліотеці, виставку фотографій «Параджанов. Дотик» полтавці безкоштовно можуть побачити ще завтра, 9 серпня (кімната 313).

Нагадуємо, що полтавців запрошують взяти участь у кінофестивалі «Полтава-Док»

Довідка «Коло»: Сергій Параджанов - видатний радянський кінорежисер і сценарист. У 1965 році за мотивами творів Михайла Коцюбинського він поставив фільм «Тіні забутих предків» про життя гуцула Івана. Фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них — 24 гран-прі) у двадцять одній країні.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter