Цього навчального року у педагогічному ВНЗ не вчитимуть фізруків 1-го та 5-го курсів.
Бажаючих стати вчителями фізкультури та тренерами спортшкіл поменшало не через непопулярність фаху, а через відміну набору на 1 курс та неможливість здобути кваліфікацію спеціаліста (5 курс). Університету не продовжили ліцензію.
Про це розповів Роман Сітарчук, проректор згаданого вишу.
До теми: У полтавських школах введуть тимчасову заборону на здачу нормативів з фізкультури
Студентам 2, 3 та 4 курсів переживати поки що нічого, вони й надалі здобуватимуть освіту у ПНПУ імені В. Г. Короленка.
– Були проблеми, на які нам вказали у ДАК (Державна акредитаційна комісія при Міністерстві освіти, молоді та спорту), ми їх усунули, потім знову подали заявку на продовження ліцензії, – розповідає Роман Миколайович. – Це було у червні, а ДАК припинила свої засідання у кінці червня, 29-го. Після того більше не було засідань. Тому ми сподіваємось, що отримаємо ліцензію, але вже восени.
Отже, універ недорахувався близько 120 осіб першого курсу фізруків (це кількість на 2011-2012 навчальні роки, хоча цього року МОН скоротив набір).
Але вихід у педагогічному таки знайшли, аби не втрачати своїх студентів.
П’ятикурсникам-фізрукам (їх 75) запропонували отримати диплом магістра, коли ті провчаться на інших спеціальностях у цьому ВНЗ: зокрема, отримають спеціальності «управління проектами» та «управління закладами». Чи усі погодились на це, невідомо. Це розповів Роман Сітарчук.
Нову ліцензію, на 2013 навчальний рік, чекають восени у вересні - жовтні. Але п’ятий курс (спеціалістів) і набір на перший курс нині уже втрачені.
До речі, ліцензію на надання освітніх послуг надають на основі перевірки багатьох критеріїв, серед них і матеріально-технічна база ВНЗ (факультету), і викладацький склад, і знання та вміння студентів.
Альтернатива є
Спеціальність, де вчать за напрямком, близьким до вчителя фізичного виховання у ПНПУ, є у Полтавському технічному університеті імені Юрія Кондратюка. На гуманітарному факультеті дають освіту реабілітолога, методиста позашкільного закладу, тренера-викладача з виду спорту (спорт-школи, секції), фітнес-тренера тощо. Про це ідеться на сайті ПНТУ імені Ю. Кондратюка. Але усе це не стосується викладання фізкультури у загальноосвітній школі.
У педуніверситеті проблеми не тільки з факультетом фізкультури
Нагадуємо, не матиме цього навчального року педагогічний виш і студентів-журналістів 5 курсу, вчитимуться лише 1-4 курси. Нинішні випускники ледь отримали дипломи (їх отримання було під загрозою). Ті ж, хто відучився 4 курси на журналіста, пішли працювати. Хто забажав отримати диплом спеціаліста, змушені вступати і закінчувати навчання у ВНЗ інших міст, де є спеціальність «журналістики» (Черкаси, Київ, Харків, Львів та інші).
До речі, як з’ясувалось, на спеціальність «культурологія» педагогічний теж не пройшов акредитацію. «Екологія» як була, так і залишається – 4 курси, стосовно 5-го курсу університет не подавав ліцензію.