Довідка: туристичні і краєзнавчі гуртки у Полтаві

Новини
Надія Труш27 вересня 2012 о 14:052392 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Довідка: туристичні і краєзнавчі гуртки у Полтаві
Сьогодні, 27 вересня, відзначають День туризму. Пропонуємо дізнатися, які туристичні гуртки для молоді діють у Полтаві.










фото з сайту textdir.org.uaфото з сайту textdir.org.ua







Відвідувати туристичні та краєзнавчі гуртки у Полтаві школярі та навіть студенти можуть безкоштовно.

Роботу гуртків координує обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

При центрі створені туристський та екскурсійно-краєзнавчий відділи, до них входять гуртки туристсько-спортивного та туристсько-краєзнавчого напрямів. Заняття гуртків, як пояснили у центрі, проходять не лише у самому закладі, а частіше - на базі міських шкіл. А саме: №, 9, 16, 17, 18, 26, 30,  32, 33, 37, 38.

Перелік гуртків, куди можна записати дитину:

«Юні туристи», «Пішохідний туризм», «Спортивний туризм», «Спортивне орієнтування», «Спелеотуризм», «Юні десантники», «Юні етнографи», «Туристи-екологи», «Юні археологи», «Екологічне краєзнавство», «Історичне краєзнавство», «Географічне краєзнавство», «Юні альпіністи».

До теми:  гуртки у полтавському центрі естетичного виховання учнівської молоді та гуртки у полтавському Палаці дитячої та юнацької творчості.


Розклад занять складається з урахуванням часу навчання вихованців у загальноосвітніх навчальних закладах. Тому, як правило, заняття гуртків проводять у післяобідній час.

Чим займаються юні полтавські туристи та краєзнавці:

Спершу – теоретичні заняття. Вони проходять у формі диспутів, заочних екскурсій, зустрічей з цікавими людьми, різні музейні заняття, вікторини. Практичні заняття проводять на відкритій місцевості (орієнтування, відпра-цювання туристських навичок, метеорологічні та фенологічні спостереження, спортивно-туристські естафети, тренування), у спортивній залі (вправи для підвищення загальної фізичної підготовки, спортивно-розважальні змагання та змагання на обладнаних дистанціях); у навчальній кімнаті ( робота з картами, обробка зібраного матеріалу). Ще - туристські прогулянки (для початківців), екскурсії, зустрічі з видатними людьми, ветеранами, патріотичні та екологічні акції. Юних туристів, крім того, навчать ще й в'язати спеціальні туристські вузли. Ще одне із занять гуртків – походи, вони можуть бути одноденними й більше. Учасники беруть участь у Чемпіонаті України серед спортивно-туристських походів.

Пропонуємо переглянути кілька фото.



Адреса Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді: вулиця Нечуй Левицького, 4. Телефон: (0532) 2-49-86, 7-40-61.

Довідково: дитячо-юнацький туризм на Полтавщині існує з 1949 року. Тоді існувала тимчасова обласна екскурсійно-туристична база для школярів віком від 10 до 17 років. Постійно діючою ця база стала лише у 1953 році. У 1979 році її перейменували у обласну станцію юних туристів. Саме тоді збільшується робота станції: створюють шкільні музеї, екскурсійно-туристські бази в Полтаві, Києві, Москві; проводять походи місцями Полтавської області, Криму, Кавказу, Карпат. У 1992 році станцію юних туристів перейменували у обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

До теми:

Спортивні школи у Полтаві: де чого навчать та ціни

Скільки коштує навчання у Малій академії мистецтв

Позашкільні заклади Полтави: скільки коштує навчання в музичних школах