Фоторепортаж. Сьогодні юні та молоді полтавці представили свої роботи, у котрих видно, які пам’ятники мріють бачити в рідному місті.
Дехто мріє, щоб у Полтаві був пам’ятник саме відданості
Одні зобразили у глині, інші в пластиліні, треті передали за допомогою фарб чи олівця.
Виставка робіт відбулась у Галереї мистецтв. Сьогодні було саме відкриття її, а 16 листопада поважне журі вирішить і оголосить, хто ж з учасників стане володарем головних призів.
Хтось відтворив героїв книг чи мультиків, інші – історичних постатей.
Були серед робіт пам’ятник гарному настрою, Тореадори з Васюківки з однойменної книги, Еней із поеми І. Котляревського, Котигоршко та багато інших. Є навіть Хлопчик і дельфіни, кішка, спина якої посмугована зеброю, як на шосе – це символ кішок, які не встигли вчасно перебіти дорогу, а ще дівчина на кулі...
12-річна Катя Андрющенко поділилась, що вона не проти, аби в Полтаві увічнили кішок, котрі потрапляють під колеса авто. Тому і пам’ятник, ескіз якого вона створила – кицька зі смугами на спині.
Відкриття виставки «Який ти хочеш пам’ятник бачити в місті Полтава» пройшло у залі дитячої творчості імені Саші Путрі.
Учасники – від дошкільнят до студентів. Серед конкурсних робіт 28 малюнків, 32 скульптури, фотопроекти – 20 штук. Усього у часть взяли 80 конкурсантів.
Діти, котрі малювали, ліпили гіпотетичні скульптури та монументи – вихованці художніх шкіл та студій міста. 24 студенти педагогічного та технічного вищих навчальних закладів теж представили своє бачення.
До речі, у різні часи полтавці любили та берегли пам’ятники, приміром один двірник переховував Петра І під час війни.
Згідно з положенням цього заходу, участь магли брати полтавці від 9 до 25 років включно.Є навіть спеціальна карта міста, де учаснки обґрунтовують місце знаходження майбутнього пам’ятника.
Компетентне жуцрі з 9 осіб оцінить старання учасників та подачу. Хоча вже під час відкриття Микола Підгорний, художник, Заслужений художник України, зазначив, що є серед робіт такі, які можна радити для втілення в життя.
Нагадаємо, нещодавно у місті з’явився музичний пам’ятник відомій співачці.
Про те, чи якось втілиться хоча б одна ідея учасників, говорити рано. Віра Кальник, голова ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей імені А. Кукоби» сказала, що з-апропонують міській владі дослухатись до пропозицій юних полтавців. Тож, можливо, у Полтаві з’являтьтся нові чудернацькі архітектурні споруди, меморіальні дошки чи пам’ятники.
Виставка триватиме з 26 жовтня по 18 листопада.
До теми: чому Хрущов не розумів пам’ятника Кобзареві у Полтаві.