Держфінінспекція знову перевіряла полтавський педуніверситет. Подробиці

Новини
Надія Труш8 листопада 2012 о 12:551668 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Держфінінспекція знову перевіряла полтавський педуніверситет. Подробиці
У Полтавському національному педагогічному університеті імені Володимира Короленка фахівці фінансової інспекції виявили порушень на суму 878,8 тисяч гривень.


Фото kolo.poltava.uaФото kolo.poltava.ua

Подробиці перевірки розповіла Лариса Коник, заступник начальника відділу інспектування у сфері освіти і науки Держфінінспекції в Полтавській області.

- Серед виявлених порушень: недотримання фінансових ресурсів на 630 тисяч гривень, - пояснює Лариса Коник,  - Студенти, які навчалися у 2010-2011 роках,  не відшкодовували вартості навчання. Тобто студенти, навчаючись за державним замовленням, як показали результати перевірки, не відпрацювали повний термін. Згідно із законодавством, випускники педагогічних вузів мають відпрацювати 3 роки за держзамовленням. За бажанням, можуть працювати довший строк, але аж ніяк не менший. Ми перевірили, що випускники пропрацювали менші терміни: 2 місяці, рік, два. Таким чином не відшкодували одноразової адресної допомоги, яка надається випускнику-педагогу. Також навчальний заклад не перераховував до держбюджету отриманої пені за несвоєчасне внесення плати від замовників освітніх послуг за навчання студентів (юридичних осіб).

До теми - Полтавський педуніверситет втратив ліцензію на кілька курсів.

Раніше подібна ситуація у педагогічному університеті уже виникала. 102 колишні студенти Полтавського педагогічного університету повинні сплатити державі за те, що вона їх учила, а випускники не відпрацювали в держустановах. Борг кожного – близько 10 тисяч гривень. За результатами перевірки були встановлені  факти недоотримання коштів державним бюджетом за період з 1 січня 2008 по 1 січня 2010 року внаслідок неповернення до державного бюджету вартості навчання випускниками 2008—2010 років. Студенти навчалися за державним замовленням та не прибули за місцем направлення. Загальний борг у зв’язку з цим – 2 мільйони 300 тисяч гривень.

Також серед порушень, виявлених у виші – завищення витрат на оплату праці та на виплату єдиного соціального внеску по незаконно нарахованій та виплаченій зарплаті.

- Операції з порушенням чинного законодавства призвели до втрат фінансових ресурсів на майже 245 тисяч гривень, - пояснює Лариса Коник. - Викладачі, що працюють у виші за сумісництвом, працювали з певними порушеннями. Мали основну роботу, а у навчальному закладі працювали за сумісництвом. Сумісництво не є порушенням, але проглядаючи табелі відвідування роботи за основним місцем та сумісною роботою, виявили «накладки». Тобто у одному табелі зазначалося, що графік роботи працівника, приміром, з 8 години до 17. А в той же час на місці сумісної роботи виявлялося, що з 12 до 14 працівник був у виші. Такого бути не має, за законом це порушення.

Ще одне порушення, на якому «попався» полтавський виш, що готує майбутніх педагогів – завищення вартості ремонту будівлі університету

- Було встановлено, витрати на ремонт даху значно завищені, - резюмує Лариса Коник. – Це стало відомо, коли ми зробили спеціальні виміри й обстеження. За усі виявлені порушення сім працівників навчального закладу притягнуть до адміністративної відповідальності. Крім того, про результати перевірки повідомили прокуратуру, вони складатимуть приписи.

Полтавський педуніверситет не вперше "попадається" на порушенні. фото tsn.ua Полтавський педуніверситет не вперше "попадається" на порушенні. фото tsn.ua 

У самому навчальному закладі ситуацію не коментують, мотивуючи тим, що ніяких вимог та результатів перевірки від Держфінінспекції не отримували поки що. Це повідомила Юлія Денисюк, юрисконсульт педагогічного університету.

- Це уже друга перевірка, говорити  по цій справі поки не маю чого, бо нам ще не надходило ніяких розпоряджень від фінінспекції, - резюмує Юлія Денисюк. – Мені навіть не дали ознайомитися з актом обстеження, тому нічого говорити не можу.

А от з керівництвом навчального закладу поговорити журналісту не вдалося, уже другий день у нього термінові справи у місті, як повідомили у приймальні ректора. До речі, протягом року перевіряли й інші полтавські виші, зокрема, технічний університет, за словами прес-секретаря Держфінінспекції у Полтавській області Лариси Писаренко.

Також читайте:

У Полтаві визначали, де навчаються найрозумніші студенти (фото)