
Читайте також: До Полтави на 2 дні приїхав Патріарх Філарет (фото)
Під’їзд до храму перекрили працівники ДАІ. Кілька міліціонерів та працівників СБУ в цивільному слідкували за порядком. Хоча захід не анонсували, зустріти Патріарха бажаючих виявилося чимало, крім того, люди прийшли на виставку православних ікон. Патріарх був без охорони, люди могли спокійно до нього підійти. Зустрічали його полтавські прихожанки в національному одязі з хлібом.
У Полтаві Патріарх відкрив виставкову залу Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського при Свято-Успенському кафедральному соборі та першу виставку православних ікон.
На самому початку заходу Філарет поспілкувався з журналістами та полтавцями:
Ікона зараз не виконує свого призначення
- Ми радіємо з того, що ікони зберігаються в храмах і музеях, але ми повинні знати, що ікони писалися не для того, щоб вони знаходилися в музеях, а ікони писались і пишуться, щоб люди молилися перед ними. Ми зараз живемо в той вік, коли ікона перестала бути приналежністю храму, а стає приналежністю музеїв, тому що люди дивляться тільки на живопис, а не моляться Богу і ікона не виконує свого призначення.
Яке призначення ікони? Викликати добрі почуття молитви до Бога, до Пресвятої Богородиці, до святих. А ми зараз ходимо по музеях і милуємось іконами, а не молимось.
Але ми разом з цим радіємо, що ікони зберігаються навіть у музеях. І це дуже добре порівняно з тим, коли був час, коли ікони або топтали, або палили, - сказав Філарет.
"Ти, людина, заслужила такого життя"
- Тепер ми живемо в час свободи і людина тепер свобідно може або ходити в храм, або не ходити. Але коли людина до храму не ходить і не молиться, то це погано, забуває Бога. І тому нехай не скаржиться на своє погане життя. Нехай не скаржиться, тому що ти, людина, заслужила такого життя і такого ставлення до тебе. А якщо ти хочеш, щоб до тебе ставилися добре, то спочатку ти поклоняйся Богу, шануй його, а тоді він благословить і тебе і ти будеш мати повагу від людей і будеш жити добре і в достатках. А так, що посіяли, те й будемо пожинати...
Київський патріархат – основа української державності
- Яку ідеологію повинна мати українська держава? Це християнство, насамперед православ’я. Такою основою є Київський патріархат. І Київський патріархат став сьогодні найчисленнішою церквою в Українській державі. Нас більше 15 мільйонів, тоді як Московський патріархат має 9,5 мільйонів. Це не наша церковна статистика, це дослідження соціологічних установ.
Зростання Київського патріархату – це є зміцнення української держави. Якою б не була влада, а вона міняється часто, держава є і буде, тому що є основа цієї держави – церква, яка твердо стоїть на державницьких позиціях і ніяка ворожа сила не подолає Київський патріархат.
В Україні буде одна церква
- Ми ще сподіваємося, що об’єднаємося з Московським патріархатом в одну українську православну церкву, але помісну, незалежну від Москви. І тоді наша держава буде на віки віків, - додав Патріарх Філарет.
До теми: Патріарх Філарет у Полтаві запевнив, що на «кінці світу» хочуть нажитися шахраї