Полтавці масово «вилягли» з високою температурою та симптомами грипу, проте лікарі називають ситуацію типовою – запевняють, що епідемії немає. Чекають її у лютому.
Останнім часом у лікарнях збільшилася кількість хворих, які скаржаться на різні гострі респіраторні вірусні захворювання з різноманітними ускладненнями. Полтавці побоюються епідемії грипу. Говорять, що людей вкладає у ліжка якась нетипова інфекція. А повідомлення про те, що в столиці вже зафіксували перший випадок свинячого грипу, лише додає жару.
У Полтаві на обладнання перинатального центру витратили понад 28 мільйонів гривень
– У мене знайомі цілою родиною хворіють. Чоловік та дружина лежать вже тиждень з температурою, – розповідає полтавка Марина. – Симптоми дивні: температура то підніметься до 39, то впаде до 37,5. Болить голова і нудить. І це не єдиний випадок, з подібними симптомами зліг і чоловік моєї колеги.
– У мого тата кашель вже третій тиждень і ніякі ліки не допомагають. А хрипу в легенях лікарі не прослуховують. Дихання йому полегшують лише інгаляції. Після них він хоч кілька годин може спокійно спати, – розповідає полтавка Ольга. – Тато шкодує, що не почав лікування відразу, коли з’явилася температура. Тепер же запустив і ліки не дають потрібного ефекту. Лікарі ж кажуть, щоб лікувався і чекав одужання, виписують купу ліків. Вже й у мами тримається підвищена температура. Я теж боюся захворіти.
Зовсім інші симптоми у полтавки Надії. У неї температури немає. Зате страшенна слабкість, нежить, болить голова та біль у спині. Теж саме і у її мами.
Лікарі запевняють – епідемії грипу немає
Лікарі заспокоюють полтавців – паніка щодо грипу поки що відміняється. Захворюваність на ГРВІ та грип є типовою для січня.
– Ситуація звичайна для цього періоду року. Відбулося навіть очікуване зниження захворюваності у період новорічних свят, – говорить Андрій Байбарза, завідуючий епідеміологічного відділу обласної СЕС. –У жодному районі і місті області захворюваність не досягла епідпорогового рівня.
За минулий тиждень у Полтаві до лікарів зі скаргами на застуду звернулися 506 чоловік, тоді як до новорічних свят таких було 1700.
– Ця статистика трохи не відповідає реальній картині, оскільки через свята дорослі не зверталися за допомогою до лікаря й вирішили пересидіти хворобу вдома, – пояснює Марія Катеренчук, завідуюча епідеміологічним відділом міської СЕС. – Разом з тим зросла кількість хворих дітей. Якщо до Нового року їх було 56, то за перший тиждень 2013 року захворіла 71 дитина.
Зараз ситуація з захворюваністю на грип та ГРВІ на 62% нижче епідемічного порогового рівня, перед святами ж до цього показника у Полтаві не дотягували всього 5-5,5%.
Епідемія грипу може прийти в лютому
Згідно із даними спостереження лікарів, підйом хвилі захворюваності можливий у лютому.
– Діти виходять в школу, студенти повертаються на навчання і в кінці лютого-на початку березня ми відчуваємо знаменитий епідпоріг. У нас останнім часом завжди на 7-8 тижні року – пік захворюваності, за винятком двох років (2009 та 2010), коли грип себе повів по-іншому, – говорить Марія Катеренчук.
Разом з тим лікарі нагадують, що грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, проте є значно небезпечнішим. Особливо через ускладнення, які викликає захворювання. Тому навіть до найперших проявів ГРВІ потрібно бути уважним.
Зараз же люди, які звертаються до лікарів, скаржаться найчастіше на головний біль, ломоту в тілі, біль у м’язах. Як розповідає Світлана Левченко, начмед Полтавського центру первинної медико-санітарної допомоги №2, типовими зараз є підвищення температури тіла, кашель, нежить та біль у горлі. Хворі звертаються з симптомами, характерними для ГРВІ.
– Найбільше серед них молоді – людей віком від 18 до 43 років, - говорить Світлана Левченко. – Грипу поки не фіксували. Ніяких особливих випадків захворювань також не було.
Нагадаємо, у області цьогоріч очікують три штами вірусу – А/Вікторія/361/2011 та В/Вісконсін/1/2010, які є новими для країни, і сумнозвісний «свинячий грип» А/H1N1/Каліфорнія/2009.
Читайте також: