До теми – Після дискотеки в нічному клубі полтавці опинились в лікарні без грошей та золота
– Через трагедію, що сталась в Бразилії, керівник нашої служби дав вказівку, щодо проведення моніторингу та аналізу стану пожежної та техногенної безпеки культурно-розважальних закладів. Зокрема нічних клубів, ресторанів та інших розважальних закладів з масовим перебуванням людей. Також, зокрема, керівник служби ініціював перед урядом питання щодо можливості проведення раптових перевірок. Тому що зараз ми маємо попереджувати керівництво закладів про перевірку за 10 днів. Ці питання поки що вирішуються. Проте уже точно проходитиме планова профілактична робота з працівниками таких закладів щодо пожежної безпеки, – пояснив Володимир Овсяник, заступник керівника прес-служби Держслужби з НС.
Нагадаємо, що у Полтаві розповіли про реорганізацію МНС в державну службу
В управлінні Держтехногенбезпеки Полтавщини журналіста «Кола» запевняють, що і без того здійснюють постійний контроль за такими закладами.
– Нині у Полтаві знаходяться 9 нічних клубів, які працюють у нічний час, – розповів Сергій Геращенко, заступник начальника Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області. – Всі вони обладнані установками автоматичної пожежної сигналізації та забезпечені необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння. Минулого року за виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 8-м керівників вказаних закладів. Протягом останніх років у Полтавській області пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей у нічний час не виникало. До речі, коли 2009 року сталася схожа трагедія в російському нічному клубі «Хромая лошадь», також посилювали контроль та вводили перевірки за нічними клубами.
Довідка "Кола":
27 січня 2013 року під час проведення культурно-розважальних заходів у нічному клубі «Кісс» (м. Санта-Марія, Бралізія) виникла пожежа, внаслідок якої загинули 245 людей, 131 людину з травмами та опіками доставлено до лікарень. Причина такої кількості загиблих і травмованих – незадовільний протипожежний стан закладу, а також незнання обслуговуючим персоналом обов’язків на випадок пожежі.