Гроші полтавським сім’ям з дітьми: хто має право і на скільки

Гроші
20 лютого 2013 о 14:301449 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Гроші полтавським сім’ям з дітьми: хто має право і на скільки
Через органи праці та соціального захисту населення державну допомогу сім’ям з дітьми на Полтавщині отримує майже 120 тисяч сімей. 




фото з сайту vkurse.uaфото з сайту vkurse.ua

Про це повідомили в Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

На які види допомоги мають право сім’ї з дітьми, дивіться далі:

До речі, Хто має право їздити безкоштовно в полтавських кільцевих автобусах №20 та №21

1. Допомога при народженні дитини

Кому: жінці чи чоловіку

Необхідно протягом 12 місяців після народження дитини подати заяву від одного з подружжя про її виплату. Виплата проводиться незалежно від статусу

Скільки: Розмір залежить від кількості дітей:

-  на першу дитину -  29160 гривень,

- на другу дитину – 58320 гривень.

- на третю і кожну наступну дитину - 116640 гривень.

Перший раз виплачують 9720 гривень, решту суми - рівними частинами щомісяця.

2. Допомога по догляду за дитинною до досягнення нею трирічного віку

Кому: матері, батьку, або працездатним дідусю чи бабусі

Скільки: різниця між прожитковим мінімумом (1147 гривень) та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 гривень.

3. Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами:

Кому:

- працюючим жінкам – виплачується за місцем роботи

- жінкам-підприємцям, якщо вони застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування – через фонд соціального страхування.

- непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим в центрі зайнятості як безробітні, та студенткам (якщо вони в цей період не отримують стипендії) - через органи праці та соціального захисту населення.

4. Допомога на дітей одиноким матерям:

Кому: жінкам, якщо запис про батька у свідоцтві про народження дитини записано зі слів матері та жінці, яка є вдовою і на дитину не виплачується пенсія по втраті годувальника.

Скільки:

- до 6 років – 291,6 гривень

-  від 6 до 18 – 363 гривень

-  від 18 до 23 (якщо навчаються) – 344,1 гривень.

5. Допомога опікунам чи піклувальниками

Кому: опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок   смерті  батьків,  позбавлення  їх  батьківських  прав, хвороби  батьків  чи  з  інших причин залишилися без батьківського піклування   та   відповідно   до   законодавства  набули  статусу дитини-сироти,   дитини,   позбавленої  батьківського  піклування

Скільки:

- на дітей віком до 6 років – 1944 гривень

- на дітей віком від 6 до 18 років – 2420 гривень.

У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія,  аліменти,  стипендія,  державна допомога,  розмір допомоги на дитину,  над якою  встановлено  опіку  чи  піклування, визначається  як  різниця  між  двома  прожитковими мінімумами для дитини  відповідного  віку   та   розміром   призначених   пенсії, аліментів,   стипендії,  державної  допомоги.  За час перебування дитини на повному державному утриманні виплата допомоги не проводиться.

6. Допомога  при  усиновленні дитини

Кому: Громадянам України, які постійно проживають на її території за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Скільки: призначається на кожну дитину у  розмірі  та в порядку,  що встановлені для виплати допомоги при народженні першої дитини,  на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

7. Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

Скільки:

- для дітей до 6 років – 291,6 гривень.

- від 6 до 18 років – 363 гривень.

8. Допомога малозабезпечниим сімям

Кому: визначають в управління праці та соціального захисту – необхідно подати  довідку про склад сім’ї та довідки про доходи кожного члена сім’ї та про розмір земельної ділянки. Заява та декларація про доходи заповнюються безпосередньо в управлінні вже при прийомі документів.

Скільки: розмір визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім`ї та її середньомісячним сукупним доходом,  але не може бути більшим ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімум для сім`ї.

При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20 %.

Крім того, розмір допомоги для малозабезпечених сімей, в яких виховуються діти:

-  віком від 3 до 13 років підвищується на 180 гривень

-  на кожну дитину,  від 13 до 18 років – на  360 гривень на кожну дитину.

Читайте також: Полтавців щонеділі годуватимуть безкоштовним обідом

Для визначення права на вищезазначені види державних допомог необхідно звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.

Окрім цього діти з багатодітних сімей мають право на безоплатний проїзд у міському та приміському транспорті.

А з початку року право на пільги набули ще й прийомні сім’ї та будинки сімейного типу, в яких не менше року проживає троє або більше дітей, та сім’ї, де не менше року проживає троє чи більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку та піклування.

З будь-яких питань щодо надання державних соціальних гарантій можна звертитися за  безкоштовною гарячою лінією 0800500620.

Читайте також: Де взяти гроші полтавському студенту: не стипендією єдиною

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter