Зокрема збільшення грошового утримання, забезпечення службовим житлом та надання права на безкоштовне заочне навчання у вітчизняних вузах. Знайти фінансування на всі ці заходи в Міноборони розраховують за рахунок реалізації нерухомого майна та подальшого скорочення армії.
До теми - Полтавським сиротам показали армію (відео)
Про це повідомив в. о. начальника головного управління особового складу Генштабу Ігор Лисенко, - пише galinfo.com.ua
Він зазначив, що перехід на контрактний принцип комплектування є поетапним. На першому етапі до липня поточного року планується прийняти на контрактну службу до 7 тис. людей, на другому етапі, розрахованому до грудня 2013 року - близько 30 тис., і нарешті на третьому і четвертому етапах в 2014 році - по 3 тис. осіб . Військове відомство готове запропонувати їм службове житло, отримане за рахунок переобладнання армійських казарм, збільшення грошового утримання до 3,5-3,6 тис. грн. в місяць, можливість безкоштовного заочного навчання у вузах під час проходження служби за контрактом та отримання первинного офіцерського звання, а також пріоритетне право вступу на держслужбу. Крім того, в Міноборони обіцяють забезпечити військовослужбовцям нормований робочий день та вихідні, а також позбавити їх від виконання невластивих функцій, наприклад несення караулів і нарядів, переклавши ці обов'язки на організації, наймані за системою аутсорсингу.
До теми - Як у Полтаві жінки стають військовими
Крім контракту, в Генштабі розглядається можливість надати громадянам право проходити так звану добровільну військову службу.
"Вона буде передбачена для осіб, що просто хочуть служити в армії. Це буде можливо протягом 12 місяців і тільки в частинах забезпечення за місцем проживання таких громадян", - пояснив Лисенко, не уточнивши, втім, в яких юридичних відносинах з
Міноборони будуть перебувати ці добровольці.
Фінансово підкріпити ці стимули в Міністерстві оборони розраховують, зокрема, за рахунок реалізації нерухомого майна - військових містечок і земель, а також подальшого скорочення ЗСУ, чисельність яких до 2017 року повинна досягти 110 тис. людей.
Голова експертної ради Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Леонід Поляков вважає, що теоретично держава здатна забезпечити перехід на контрактну армію.
- Однак виникає відразу кілька питань, на які ніхто не дав відповіді. Наприклад, чи буде перехід на контракт здійснюватися тільки у відношенні збройних сил або ж він торкнеться всіх військових формувань? Як боротися з корупцією, яка може виникнути під час роботи з компаніями, залученими за системою аутсорсингу? І, нарешті, чи будуть окремо стимулювати людей, які несуть службу у віддалених точках країни? Якщо економіка запрацює краще, значить, цим фахівцям слід підвищити зарплату, щоб не виникло плинності кадрів. І навпаки, якщо ситуація в економіці погіршиться, хто взагалі буде пропонувати ці стимули?- зауважив Поляков.
Нагадаємо, Міноборони має намір востаннє провести призов на строкову службу до армії восени 2013 року. Раніше Міноборони заявило про намір призупинити призов до армії у 2013. У травні 2012 року Міністерство оборони заявляло про намір у 2014 році перейти на формування особового складу Збройних сил виключно на підставі контракту.
Фото з сайту tsn.ua Міністерство оборони готове запропонувати контрактникам цілу систему стимулів.