Полтавська земля зберігатиметься разом із землею 28 міст у справжньому бойовому снаряді.
Полтава підтвердила свою участь у всеукраїнській естафеті до 70-річчя визволення «Перемога у кожному з нас». Міська рада письмово дала згоду на акцію.
Читайте також, Полтавець Іван Перепелиця три роки війни спав під відкритим небом
Ініціював естафету Пам'яті Луганськ. Він передаватиме бойову гільзу в обласні центри та міста-герої. Кожне з них має покласти до снаряду свою часточку землі. Також зі снарядом обійде міста й альбом Пам'яті. У нього вклеюватимуть фото воєнних років та святкування 70-річчя визволення.
Наразі свою участь у акції підтвердили 17 міст у телефонному режимі. Полтава, Ужгород та Чернігів надіслали листи.
У Луганську вирішили зібрати землю з усієї України
Ідея естафети виникла в Луганську. Місто найпершим (14 лютого) святкує визволення від фашистських військ.
- У нас виникла думка щось зробити, аби ми передавали щось з міста в місто, коли підходить святкування 70-річчя його визволення, - розповідає Андрій Ткаченко, заступник міського голови Луганська. - Я сам беру участь у пошуковому загоні «Патріот». Так от його командир Дмитро Орлов підказав, що можна передавати снаряд, який ми знайшли в землі. Тож так ми вирішили зібрати по часточці землі з усіх міст України.
Землю закладають в снаряд, що 70 років пролежав у землі
Знайшли снаряд 76-міліметрової гармати неподалік Меморіалу "Пам'ятник подвигу політпрацівників" у Луганську минулої осені. За 500 метрів від пам’ятника була лінія оборони за Ворошиловград. Снаряд з воєнних часів усі ці 70 років пролежав у землі.
- Ми його розрядили, зробили з нього безпечний, вставили різьбу, аби було зручно, - розповідає Андрій Ткаченко. – Ми його підготували, вичистили та викарбували кожне місто з датами визволення на гільзі.
Найпершою до снаряду потрапила земля з Мамаєва кургану у Волгограді. Вирішили, що саме земля з місця, де відбулась ключова Сталінградська битва, обов’язково має бути в гільзі.
У Луганську жменю землі взяли біля Меморіалу "Пам'ятник подвигу політпрацівників". Її набрали у справжню солдатську каску, а вже потім заклали у снаряд.
Наразі естафету пам’яті луганці передали Харкову.
До теми — Ув'язнена німцями вагітна полтавка співала під час весілля Лялі Убийвок
Після закінчення акції, гільзу разом з альбомом планують передати у столичний музей або ж зберігатимуть їх у краєзнавчому міста Луганська.