Як полтавцям по-новому зареєструвати право на землю

Статті
6 березня 2013 о 16:362456 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як полтавцям по-новому зареєструвати право на землю
З початку року набрав чинності Закон України «Про Держвний земельний кадастр».


Фото з сайту ukr.obozrevatelФото з сайту ukr.obozrevatel

Віднині  землею займаються дві структури. Держземагентство України реєструє земельні ділянки у кадастрі та надає витяги з земельного кадастру, а Укрдержреєстр оформлює права власності.

Читайте також, Рада змінила закон про право власності на житло і землю в шлюбі

Те, що раніше реєстрували вручну, тепер автоматизували. Відомості  про усі земельні ділянки занесли до Національної кадастрової системи, а єдину карту виклали у інтернет.

- Завдяки  автоматизованій Національній  кадастровій системі державна реєстрація земельних ділянок тепер відбувається  в кілька разів швидше. А це практично зводить нанівець черги в органах земельних ресурсів, затягування з розглядом документів та інші незручності, - розповіли в Держземагентстві Полтавської області.

Проте й сьогодні виникають штучні черги. Люди за звичкою займають черги від самого ранку – пам'ятають, щоб отримати результат, потрібно прийти на 8:00. У Держземагенстрві ж говорять, що робити цього вже не треба, реєстратори працюють упродовж усього робочого дня.

- Система повністю автоматизована, кожна дія реєструється і відстежується. У такий  спосіб уникаємо накладок – відразу при реєстрації система перевіряє, чи правильно лягає ділянка на карту, - говорить Євгеній Кусяка,  начальник Головного управління Держземагентства в Полтавській області.

Євгеній Кусяка розповідає про нові правила реєстрації права на земелюну ділянкуЄвгеній Кусяка розповідає про нові правила реєстрації права на земелюну ділянку

На сьогодні полтавські фахівці відсканували та внесли до реєстру інформацію 840 тисяч державних актів. З початку року в області державні кадастрові реєстратори внесли до  Національної кадастрової системи відомості по 3938 земельним ділянкам та надали 1996 витягів про   зареєстровану земельну ділянку.

До речі, Полтавські депутати, які отримали землю, говорять, що мають законні права на свої наділи

Довідка «Кола»: Проект видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості набув чинності 30 липня 2004 року і завершується 30 квітня цього року. Гроші на нього взяли у Світового банку. Сума  позики становить 89,7 мільйона доларів США, з них вже освоїли 74,3 мільйона доларів США.

Раніше в Україні не було технічної можливості зібрати дані про абсолютно всі ділянки, скласти їх у єдину електронну картинку та покласти на карту. Досі усі архіви велися в паперовому вигляді, а найстрашніше – фактично кожен район мав свою базу в своїй локальній системі координат.

Облік земель у власній системі вели Полтава, Кременчук, Комсомольськ, Лубни та Миргород. Тож фахівцям довелося перенести їхні системи координат в національну систему УСК-2000.

Читайте також - Полтавці виступають проти будівництва багатоповерхівки під їх вікнами (фото)

Земельну ділянку зареєструвати можна за 14 днів

Реєстрація земельної ділянки стала втричі дешевшою. Якщо раніше потрібно було заплатити 195 гривень, то нині ця процедура обходиться у 65 гривень. На все це відводиться час у 14 днів.

На першому етапі оформляється документація із землеустрою ліцензованою землевпорядною організацією, а вже потім - державна реєстрація земельної ділянки в територіальних органах Держземагентства та реєстрація права в реєстрі майнових прав.

Після  виготовлення і погодження землевпорядної документації потрібно звернутися до державного кадастрового реєстратора із заявою про реєстрацію земельної ділянки у Національній кадастровій системі.

Після цього власник земельної ділянки безкоштовно отримує витяг з Державного земельного кадастру про підтвердження внесення відомостей до нього. Електронні дані про земельну ділянку передають до Укрреєстру. А вже там  реєструють права. Потім державний кадастровий реєстратор Держземагентства вносить до Поземельної книги відомості про власників чи користувачів ділянки, а заявник отримує свідоцтво про право власності.

Свій земельний наділ можна знайти в інтернеті

Після створення системи єдиного кадастру, карту  земель виклали в інтернет. Тепер кожен може відшукати та перевірити свою ділянку. Щоб знайти на карті свій наділ, треба внести кадастровий номер у пошукову систему на сайті.

Тут можна знайти інформацію про межі та розміри ділянки, форму власності й цільове призначення. Розробники системи подбали про захист персональних даних, інформації про власників або орендарів земельної ділянки у загальному доступі немає.

Параметри об’єктів планують доповнити ще й інформацією про нормативну грошову оцінку земель та якість ґрунтів.

Свою земельну ділянку можна відшукати на карті в інтернетіСвою земельну ділянку можна відшукати на карті в інтернеті

- Якщо ви виявите помилки на публічній кадастровій карті, хвилюватися не слід, - заспокоюють у Держземагентстві. -  Помилка на карті – це лише невірне відображення ділянки, а не зміна її реального місця знаходження.

З часом усі неточності обіцяють виправити.  Якщо ж власник земельного наділу, маючи на руках кадастровий номер, не може знайти свою ділянку або виявив неточності, радять написати через  «зворотній зв’язок».

Що робити зі старими державними актами на землю

Державні акти  про право власності на землю старого зразка не втратили своєї чинності. Проблема виникає лише з тими, що були видані орієнтовно до 2004 року. Власникам таких актів слід перевірити, чи є на них кадастровий номер. А він – обов'язковий.

- Такі акти не вносилися у минулу, так звану, перехідну реєстраційну систему. У  електронному вигляді відомостей про ці земельні ділянки ні в перехідній реєстраційній системі, ні в національній кадастровій не має, - пояснює  Євгеній Кусяка.

Нині діюча кадастрова система дозволяє внести відомості про земельну ділянку без кадастрового номеру в національну кадастрову систему. Але для цього потрібно мати технічну документацію. Тож власник земельної ділянки повинен звернутися до Держкомагентства. Проте законодавство не вимагає робити це негайно. Звернутися можна, коли виникне необхідність.

Довідка «Кола»: Кадастровий номер є унікальним і присвоюється лише одній земельній ділянці. Існує він аж доки є ділянка. Зі зміною власника, кадастровий номер залишається старим. Він може бути змінений лише, якщо ділянку розподілять, об'єднають або віднесуть до іншої адміністративно-територіальної одиниці.

До речі - Міська влада не дає полтавцям в оренду землю, якою вони користуються понад 30 років

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter