Адже просто викинути його до смітника небезпечно. Випари ртуті, які можливі при температурі від +18 0С, здатні спричинити отруєння. Про те, як діяти, коли розбився термометр, нам розповіли в Управлінні ДСНС України в Полтавській області.
Єдиним, хто займається утилізацією ртуті у Полтаві, є аварійно-рятувальний загін УДСНС України в області.
До теми - Енергозберігаючі лампи утилізувати треба. Та для полтавців це питання не вирішене
- Сама ртуть не така небезпечна, як її випари. Вони дуже токсичні, - розповіла Світлана Рибалко, помічник начальника з питань взаємодії зі ЗМІ та зв’язків з громадськістю УДСНС.
Якщо ви ненароком розбили термометр, вона радить, відразу відкрити вікна, вийти з приміщення та зателефонувати на «101».
Ні в якому разі зіпсований термометр не слід викидати у смітник. 2 грами ртутi, які містяться у ньому, здатні забруднити 6 тисяч кубометрiв повiтря.
Рятувальники ж проведуть демеркуризацію – зберуть ртуть та знешкодять приміщення.
- Все це зроблять безкоштовно, розповіла Світлана Рибалко. - Наші працівники працюють у спеціальних костюмах із захистом органів дихання. У них є спеціальне обладнання для того, щоб зібрати ртуть: совочки, лопатки, навіть спеціальний пилосос для всмоктування ртуті, - розповіла Світлана Рибалко.
Якщо ж термометр лише пошкодився, а ртуть не витекла, його слід покластит у герметичну упаковку. А далі - здати до аварійно-рятувального загону УДСНС. Там його утилізують.
Читайте також : Полтавець знайшов у своєму авто два кілограми ртуті
Куди полтавцям подіти зіпсований термометр та що робити зі ртуттю.