Всесвітньовідомий сенсей Стефан Бенедетті розповів у Полтаві, як застосовує принципи айкідо у фермерстві

Новини
Ольга Матвієнко8 квітня 2013 о 16:53946 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Фото Ольги МатвієнкоТри дні поспіль у Полтаві проводив семінари відомий в усьому світі майстер айкідо Стефан Бенедетті. Француз за походженням, він один із небагатьох європейців, який отримав сьомий дан.
7 років у Японії він навчався мистецтву східного бою у видатного учня Морихея Уесіби (засновника айкідо) – Нобуесі Тамури. Після повернення оселився в Іспанії, де збудував школу айкідо за всіма правилами та традиціями. Так з’явилася школа «Мутокукай» із філіями у багатьох країнах світу. Вперше до Полтави сенсей приїхав ще у 2004 році на запрошення президента Федерації айкідо та будо Полтавської області «Мутокукай» Євгена Кушніра.

– Важко не помітити, що ви полюбляєте приїжджати до Полтави. Подобається місто?

– У мене у Полтаві багато друзів і учнів. З Євгеном Олександровичем ми знайомі вже близько 20 років. Тому мені приємно сюди приїжджати на запрошення до Полтави.

– Ви постійно подорожуєте, проводите семінари не тільки у великих містах, а не оминаєте і невеликі, такі як Полтава. Чи багато майстрів так подорожують?

– Насправді не так і багато. Я вирішив цьому присвятити життя, бо більше нічого не знаю крім айкідо (сміється)!

Дивіться також фоторепортаж із семінару зі Стефаном Бенедетті

– Проте ви ще пишете книги, фивчали філософію. Чим ще захоплюєтеся крім викладання?

– Так, написав кілька книг. Зараз, коли не подорожую, то займаюся фермою. Між семінарами айкідо намагаюся вирощувати овочі. Але я дуже-дуже лінивий, тому намагаюся це робити, застосовуючи принципи айкідо в садівництві. Але це не завжди мені вдається. Сподіваюся. Колись із моїх намагань щось вийде.

– А тварини?

– У мене є тільки поні. Точніше, це поні моєї доньки. Іще в неї собака.

– Не можна не помітити, що на семінарі люди абсолютно різної статури. Не всі стрункі і м’язисті. Для айкідо не важлива фізична форма?

– Якщо ви накачані, то це добре. Проте, суттєвої ролі ваші м’язи не відіграють. Ми використовуємо енергію руху. За формулою кінетичної енергії ви пам’ятаєте, що маса відіграє важливу роль. Тому для легких людей втілити цю енергію важче, результату важче досягти.

– Крім того, що різної статури учні, так співпало, що більшість – старші за 30 років?

– Не маю уявлення чому так. У мене багато дітей займаються, проте вони в основному не приходять на семінари. Можливо, економічні проблеми, а можливо, вони просто бояться прийти на семінар. Думають, що вони не готові.

До теми: Нещодавно до Полтави приїжджав майстер східних єдиноборств із Японії

– Тут сьогодні ті, хто вже досяг високого рівня у цьому мистецтві?

– Є і початківці. Дуже різні люди приходили за ці три дні.

– Взагалі чи відіграє велику роль в айкідо вік, у якому починаш займатися?

– Чим молодший, тим краще. Це допомагає. Я захопився айкідо, коли мені було 15. До того я вже знав дещо про бойові мистецтва, навчався дзюдо. Велика частина тренувань наесуть велике фізичне навантаження, силові вправи. Звичайно легше це проходити, коли ти молодий. Крім того, чим довше ти займаєшся, тим більше у тебе часу виправити помилки у своїх рухах.

– Зараз ви багато часу витрачаєте на проведення семінарів? Скільки часу приділяєте тренуванням?

– Зараз я тренуюся фактично на семінарах. Вже не витрачаю стільки часу у залі, як на початку. Коли я треную учнів, то сам вдосконалюю техніку.

– Ви зараз володар сьомого дану. Чи немає у найближчих планах захистити восьмий, найвищий дан?

– О, я, певно, почекаю до 95! Але насправді думаю, що сьомого дану для мене більше ніж достатньо.

Читайте також: У Полтаві пройшли майстер-класи італійського самурая

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter