
Авто, отримане у спадщину, більше не треба перереєстровувати
Третього квітня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, в якій затверджуються новий порядок здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами.
– Цей механізм уже спрощений, а цією постановою Кабмін робить процедуру ще простішою. По-перше, сьогодні не є обов’язковою автотехнічна експертиза транспортного засобу. При купівлі авто людина сама вирішує, проводити її чи ні, але я рекомендую всім для самозаспокоєння все-таки здійснювати експертизу, – радить Ігор Палієнко, заступник начальника управління ДАІ УМВС в Полтавській області. – Також постанова спрощує порядок перереєстрації транспортних засобів, якщо вони передаються у спадок.
Авто, отримане у спадщину, можна буде продавати без перереєстрації. Але це тільки в тому випадку, якщо на нього будуть встановлені державні номерні знаки нового зразка – комп’ютерні програми зі внесення змін у бази, не пропускають номерні знаки старого зразка.
– Також скасували так званий пенсійний податок на машини. Платиться він лише за транспортні засоби, які перший раз реєструють на території нашої держави. Це стосується авто, куплених у дилерів і вперше ввезених з-за кордону. Залежно від ціни авто з власника стягується податок від 3 до 5 %, – зазначив Ігор Палієнко.
Постанова передбачає оформлення договорів купівлі-продажу транспортних засобів безпосередньо в підрозділах Державтоінспекції. Скасовано буде і вимогу про зняття з обліку авто для їх подальшого продажу через торговельні організації.
До теми - У Мінінфраструктури спростовують інформацію про подорожчання бензину на 6-7 гривень
Посвідчення водія будуть видавати на 10 і 20 років
З 13 березня цього року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка затверджує єдині зразки бланків документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у тому числі й посвідчення особи.
У посвідчення водія, оформлені і видані після набрання чинності постанови Кабміну, буде внесено термін їх дії:
на право керування транспортними засобами категорії А, А1, В, В1 – 20 років з дати їх видачі;
– інших категорій – протягом 10 років із зазначеної дати.
– Звертаю увагу, що посвідчення водія старого зразка, видані в незалежній Україні, залишаються чинними. Замінити їх може людина за власним бажанням. Але до 1 січня 2014 року посвідчення водія, видані в СРСР, треба замінити на нові, – наголосив Ігор Володимирович.
Постановою Кабміну також введено в дію 3 види посвідчення водія:

1. Стандартного зразка.
2. Посвідчення водія з чіпом (без внесення особистої інформації. Записати на чіп необхідну інформацію водій зможе будь-коли).
3. Посвідчення водія з чіпом, в який будуть введені всі дані, які стосуються власника цього посвідчення (відбитки пальців, цифрове зображення обличчя, підпис і т.д).
Такі посвідчення ще не виготовляють, планується, що процедура відбуватиметься за тим же принципом, за яким видаватимуться закордонні паспорти.
– Найближчим часом на базі МРЕВ планується створення єдиних реєстраційних центрів з надання послуг населенню у всьому, що стосується автотранспорту. Фактично, це буде те ж саме, що й МРЕВ, – зазначив заступника начальника.
До теми - У Полтаві для автомобілей на газу хочуть заборонити підземні паркінги
Через ажіотаж не вистачає бланків на оформлення техпаспортів
Нині у багатьох полтавців виникла проблема з оформленням технічних паспортів на автомобілі. Зокрема в «Коло» зателефонував полтавець Олексій Григорович та повідомив, що місяць тому придбав автомобіль, але не може ним їздити, бо в МРЕВ відповідають, що не має бланків для оформлення технічного паспорту.
– У МРЕВ постійно кажуть, щоб прийшов пізніше, говорять, що з Києва не надсилають достатню кількість бланків для цих документів. Коли був у них востаннє, сказали прийти 15 квітня. Знаю, що схожа ситуація і з бланками для водійських прав, – обурюється Олексій Григорович.
Ігор Палієнко таку ситуацію пояснює необґрунтованим ажіотажем навколо виготовлення документів, в тому числі заміни старих водійських прав на нові.
– Сьогодні не тільки в Полтавській області, а й по всій Україні відбувається ажіотаж, люди намагаються як можна швидше зареєструвати транспортний засіб, поміняти права. За нашими статистичними даними, нині ми майже на 50% більше проводимо таких операцій, у порівнянні з березнем минулого року. Ми не можемо замовити 5 тисяч бланків зразу, бо сьогодні є ажіотаж, а завтра його не буде. По-друге, технологічне обладнання на підприємства, які виготовляють бланки, розраховане на певну кількість. Намагаємося вийти із ситуації: просимо водіїв робити електронні заявки на оформлення документів. Думаю, що в другій половині квітня все впорядкується, – роз’яснює Ігор Палієнко. – Приміром, в Полтаві, Кременчуці замінити водійські права щодня приходить більше 10 осіб, а у вихідний день – до 20 осіб. Трохи менший ажіотаж в МРЕВ Лохвицького, Лубенського, Миргородського інших районів.