У кожній церкві міста службу проводитимуть приблизно в один і той же час.
– Традиційно освячення пасок відбувається у неділю зранку, але у храмах святити великодні паски можна й напередодні, у суботу, – розповів ігумен Тихон, керівник прес-служби Полтавської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату. – Зазвичай у суботу вдень освячення відбувається тому, що приходить багато людей, а дехто й здалеку приїздить. Після нічної Великодньої літургії, приблизно з 2-3 години у храмах починають освячення пасок.
До теми: у Полтаві уже продегустували великодні паски (+фото).
Свято-Успенський собор. (знаходиться на Соборному майдані, 1). Великодня літургія розпочнеться 4 травня о 23 годині, приблизно о 3 годині розпочнеться освячення пасок. Триватимуть протягом дня.
Свято-Миколаївська церква. (знаходиться на Першотравневому провулку, 3). Паски освячуватимуть 4 травня з 18 години до 22. Потім, о 00.00 розпочнеться великодня літургія. 5 травня паски освячуватимуть приблизно з 3-4 години.
До теми: у Полтаві створили велетенську писанку (фото).
Свято-Покровська церква. (знаходиться на вулиці Нікітченка, 1). Святити паски можна буде вдень 4 квітня, з 15-16 години. Потім о 00.00 годині розпочнеться Великодня літургія, після чого знову буде освячення пасок. Вони триватимуть і 5 квітня протягом дня.
До теми: рецепти смачних пасок до Великодня.
Свято-Макарієвський кафедральний собор. (знаходиться на вулиці Лялі Убийвовк, 2а). Освячення пасок розпочнеться 4 травня, з 16 години. Після нічної літургії триватимуть і 5 квітня протягом дня.
До теми: Великодній кошик цього року подорожчає на 40 гривень.
Спаська церква. (знаходиться на вулиці Жовтнева, 10) 4 квітня з 6 ранку розпочнеться літургія. Після цього з 16 до 19 освячуватимуть паски. З 23 години знову розпочнеться літургія. Потім приблизно з 2 години до 6 ранку відбуватиметься освячення пасок.
Свято-Пантелеймонівська церква. (знаходиться на вулиці Фрунзе, 64) Освячення пасок розпочнеться 5 травня, зранку.
Храм Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. (знаходиться на Першотравневому проспекті, 23) Освячення пасок розпочнеться з 15 години 4 травня. О 12 годині ночі розпочнеться великодня літургія, після чого з 4 години знову можна буде святити паски.
Спасо-Вознесенська церква. (знаходиться на вулиці Зоряна, 2а) Освячення пасок у церкві буде у суботу, 4 квітня. З 12 години. А після нічної літургії – 5 травня, зранку освячення пасок продовжиться.
Всесвятська церква.(знаходиться на вулиці Фрунзе, 152, старе міське кладовище) Великодні літургія розпочнеться о 00.00 годині 4 квітня. Після цього, 5 квітня з 4 ранку розпочнеться освячення пасок.
Хрестовоздвиженський монастир. ( знаходиться на вулиці Свердлова, 21а) Освячення пасок розпочнеться 4 травня з 15 до 18 години. Після нічної літургії освячення відбуватиметься й зранку 5 травня.
Читайте також:
На Великдень та поминальні дні у Полтаві їздитиме додатковий транспорт: маршрути
Пропонуємо ознайомитися з часом проведення освячення пасок в церквах Полтави.