У Полтаві біля пам’ятника Скорботної матері встановлять новий меморіальний знак

Новини
Надія Труш17 червня 2013 о 14:45877 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві біля пам’ятника Скорботної матері встановлять новий меморіальний знак
У Полтаві збираються спорудити меморіальний знак біля Скорботної матері.


фотоархівфотоархів

Питання щодо встановлення нового меморіального знаку на місці масових розстрілів та захоронень полтавців та військовополонених вирішуватимуть днями на рівні обласної влади. Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації.

Деякі полтавські дослідники історичних подій вважають, що нинішній пам’ятник стоїть не на справжньому місці розстрілів. Справжній – той, який був встановлений 1967 року на відстані 100 метрів від теперішнього пам’ятника Скорботної матері.

– Багато років займаюся дослідженням Полтави в окупаційний період, зібрав чимало свідчень про те, як відбувалися розстріли євреїв у Пушкарівському парку, – каже Віктор Дмитренко (історію полтавця читайте, натиснувши за цим посиланням) . –1941 року німці розстріляли близько 4-5 тисяч людей, знаю це, бо в мене є архівні документи. Неподалік місця розстрілів стояв будиночок, у якому був замаскований кулемет. Ним розстрілювали людей. Євреїв пригнали на розстріл обманом, сказали, що вивозитимуть у Німеччину, а натомість знищили. Очевидці розповідали мені, що після розстрілів стогони з-під землі чулися тиждень. Я 26 років намагаюся добитися, аби пам’ятник жертвам масових розстрілів встановили на тому місці, де вони відбувалися, але поки що справа не рухається, нині там просто дорога, якою їздять автомобілі. До речі, є уже створений пам’ятник, кілька років припадає пилом на складі, його не можуть встановити через брак коштів.

Нагадаємо, пам’ятник Скорботної матері майже постійно під загрозою: його розписують фарбою та нищать

До теми: полтавським пам’ятникам зроблять "косметичний ремонт".

Довідково: У роки Другої світової війни на місці пам'ятника Скорботної матері фашисти розстріляли, за різними даними, від 23 до 30 тисяч полтавців.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter