Реформа медичного обслуговування зачепила й полтавців.
У місті з’явилися 3 центри первинної медико-санітарної допомоги, обласну дитячу лікарню реорганізували та розформували студентську поліклініку.
Куди після цих змін звертатися по допомогу полтавцям, дізнавалися журналісти «Кола».
Первинну медичну допомогу закріпили за новоствореними центрами
По первинну медичну допомогу з початку року потрібно йти до нових центрів. Таких у Полтаві створили три. З’явилися вони у результаті виводу зі складу 1-ї, 2-ї, 4-ї міських клінічних лікарень та 3-ї міської клінічної поліклініки відділень та амбулаторій сімейної медицини.
Центри первинної медико-санітарної допомоги:
– комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» №1 (адміністрація закладу – вул. В. Тирнівська, 29/2, головний лікар – Павленко Віталій Васильович, тел.: 66-84-99) обслуговує доросле населення Київського району міста;
– комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» №2 (адміністрація закладу – вул. Калініна, 36, головний лікар – Савченко Лариса Петрівна, тел.: 68-17-75) обслуговує доросле населення Октябрського району міста;
– комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги» №3 (адміністрація закладу – пр. Рибальський, 10-В, головний лікар – Мунтян Тетяна Володимирівна, тел.: 57-22-72) обслуговує доросле населення Ленінського та частини Октябрського районів міста.
Полтавців, які раніше обслуговувалися у поліклінічному відділенні Полтавської обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики, закріпили за центрами первинної медико-санітарної допомоги №2 та №3.
Обласна дитяча лікарня стала обласною
Обласна дитяча лікарня закрила двері для полтавців, які раніше обслуговувалися на її базі. Медичний заклад реорганізували. Із приміщення відселили дільничних педіатрів. І хоча цей процес не обійшовся без обурень із боку батьків, реорганізація таки відбулася. Дитяче населення Полтави, яке раніше обслуговувалося у поліклінічному відділенні обласної дитячої клінічної лікарні, розподілили з урахуванням територіального принципу медичного обслуговування за трьома різними лікувальними закладами.
– При цьому для дитячого населення збережені дільничні лікарі-педіатри, які раніше обслуговували їх в обласній дитячій клінічній лікарні, – говорять в управлінні охорони здоров’я Полтавської міської ради.
Маленькі полтавці, які раніше обслуговувалися в обласній дитячій лікарні, тепер лікуються в наступних закладах:
– дитяче поліклінічне відділення №1 дитячої міської клінічної лікарні – пр. Рибальській, 10-А (завідувач – Дикун Наталія Семенівна, тел.: 52-16-85);
– дитяче поліклінічне відділення №2 дитячої міської клінічної лікарні – вул. Нікітченка, 2 (завідуівач – Овдієнко Олександр Дмитрович, тел.: 58-36-99);
– дитяче поліклінічне відділення 1-ї міської клінічної лікарні –
вул. П. Юрченка, 1 (завідувач – Михайлець Людмила Іванівна, тел.: 68-85-79).
Студентську поліклініку розформували, а студентів закріпили за амбулаторіями
Реформа медичного обслуговування позначилася і на студентстві. У місті зникла студентська поліклініка. Тепер усім учням вишів потрібно йти до сімейних лікарів за місцем проживання.
– Студентський гуртожиток обслуговується сімейним лікарем на тій дільниці, де він знаходиться. Є в Полтаві навіть такі дільниці, які повністю складаються зі студентів, – говорить Олександр Насонов, заступник начальника управління охорони здоров’я Полтавської міської ради. – Ними, як і раніше, опікується один лікар.
Деякі виші пропонують свої медичні пункти для дільничних лікарів. Медики кілька разів на місяць приймають студентів на базі навчальних закладів.
Для тих, у кого немає прописки
Мешканці міста, які не мають полтавської реєстрації, обслуговуються як і звичайні полтавці. Стосується це не лише студентів.
– Звертатися їм потрібно до сімейного лікаря за місцем проживання, – пояснює Олександр Насонов. – Якщо вони хворіють і їм потрібно викликати лікаря додому, звертатися слід у поліклініку за місцем проживання. Надалі вони продовжують лікування у тій поліклініці, яка направляла лікаря.
Якщо ж люди проживають постійно за певною адресою без прописки, вони мають звернутися до адміністрації лікувального закладу із зявою на обслуговування. Це й буде підставою для подальшого лікування.