8 липня відзначають православний День закоханих.
Цього дня церква вшанує пам’ять святого подружжя Петра і Февронії, що жили на рубежі XII-XIII століть.
– Шлюб подружжя Петра і Февронії вважають зразком християнського шлюбу, – розповів Василь Фазан, протоієрей храму Вознесіння Господнього м. Полтава УПЦ, кандидат педагогічних наук, доктор теологічних наук. – Петро і Февронія покровителі сім’ї і шлюбу. Тому цей день ще прийнято називати Днем сім’ї та любові у сім’ї.
Традиційний День закоханих (День святого Валентина) відзначають 14 лютого.
Сучасний ритм життя дав нову назву православному святі: православний День закоханих. Свято має символ, ромашку. Однак ідея квітки як символу більш відома у Росії, звідки родом.
До речі, 8 липня в Україні відзначають День родини. Щорічне свято відмічають з 2012 року (Указ Президента № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят").
Довідково: У XVI столітті історію любові Петра і Февронії детально і барвисто описав у відомій староруській "Повісті про Петре і Февронії" літератор, священик Єрмолай Прегрішний (Еразм). Дослідники сперечаються про кого з історичних осіб написано: одні схиляються до того, що це були князь Давид і його дружина Евфросинія, в постригу Петро і Февронія, що померли в 1228 році. Інші бачать в них подружжя Петра і Евфросинію, що княжили в Муромі в XIV столітті. Петро і Февронія прийняли чернецтво в різних монастирях, благали Бога, щоб померти в один день. Поховати себе заповідали разом в спеціально приготованій труні з тонкою перегородкою посередині.