Тепер інвестор, який виконав умови договору і сплатив вартість квартири, має право вимагати переходу права власності на об'єкт будівництва або набувати майнові права.
До теми - Як полтавцям правильно оформити угоду купівлі-продажу нерухомості
– Верховний Суд України по новому підійшов до питання набуття права власності на майбутній об'єкт будівництва. Зазначена ним трактування насамперед захищає права та інтереси інвесторів будівництва, які до цього практично завжди знаходилися в нерівних умовах із забудовниками та банками. Тепер у практику вводиться таке поняття як «право вимоги переходу права власності на об'єкт будівництва», згідно з яким інвестор, який виконав умови договору, має право вимагати переходу права власності на об'єкт будівництва або набувати майнові права на такий об'єкт, – пояснив юрист юридичної компанії «Алексєєв, Боярчуков і партнери».
Постанова Верховного Суду України допомогла виграти справу інвестору, який придбав квартиру ще в недобудованому будинку. Отримавши 100% оплату від інвестора, компанія-забудовник звернулася в банк за іпотечним кредитом. У якості застави по кредиту вона надала банку житло, що зводиться, в тому числі і вже продану інвестору квартиру. У результаті придбане житло інвестором перейшло у розпорядження банку. Після чого інвестор звернувся до суду.
Юристи припускають, що тепер у схожих судових справах суди прийматимуть рішення на користь інвесторів. Оскільки правові позиції, висловлені Верховним Судом України у своєму рішенні, є обов'язковими для всіх судів України.
До речі, у Полтаві створили робочу групу, яка вирішуватиме долю місцевого «Еліта-Центру»
Фото з сайту investhelp.com.uaНещодавно Верховний Суд України ухвалив постанову, яка дозволить інвесторам легше вигравати судові спори у забудовників і банків-кредиторів.