Що привезти на пам’ять із Полтави та закордону: купуємо сувеніри

Покупки
25 липня 2013 о 12:256324 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Що привезти на пам’ять із Полтави та закордону: купуємо сувеніри
Побувавши в іншому краї, завжди хочеться привезти якусь річ на згадку про нього.

Вона має символізувати населений пункт, в якому ми гостювали. Що переважно везуть із Полтави, дізнавались журналісти «Кола».

Слово «сувенір» походить від французького «souvenir» та від латинського «subvenio», що перекладається як «приходжу». Називають так подарунок на згадку або річ, пов’язану зі спогадами.

Придбати сувенір – це все одно, що взяти на пам’ять шматочок країни чи міста. До традиційних українських сувенірів належать писанки, дерев’яні булави, ляльки у національних костюмах, предмети традиційного вжитку – рушники, вишивані сорочки, глиняні глечики, козацькі куманці, різноманітні народні обереги.

На згадку про Полтаву найчастіше везуть керамічний посуд

полтавська керамікаполтавська кераміка

Ми поцікавились, які пам’ятні речі везуть із Полтави. Завітавши у кілька сувенірних магазинів, переконались – полтавська кераміка найпопулярніша. Цікаво, що вибір іногородніх туристів не відрізняється від уподобань місцевих жителів, які везуть сувенірний подарунок, їдучи в гості.

– Найчастіше у нас купують кераміку, але не опішнянську, а полтавську, – розповідає Тетяна Іванівна, продавець одного з сувенірних магазинів Полтави. – Беруть переважно чашки і набори, які ми звикли називати «штофи» (походить від одиниці виміру рідини, – автор). Для покупців тут ще також важливий напис «Полтава». Також купують різні обереги: підкови чи домовиків. І, звісно, дуже популярні серед туристів магніти, на яких зображені полтавські визначні місця.

В іншому магазині зазначили, що іноземні туристи більш щедрі – купують дорожчі сувеніри – знову ж таки керамічні набори посуду. А українські – чашки та магніти.

– А от полтавські вишиванки у нас купують не так часто, – говорить інша продавець. – Можливо тому, що поруч не одна торговельна точка, де можна їх придбати. Узагалі, покупці часто беруть сувеніри ручної роботи, які виготовляють наші майстри. Багато хто придбав у нас глиняний та керамічний посуд, в якому можна зберігати різні напої.

Орієнтовні ціни на сувеніри

Магніти (керамічні, пластикові, дерев’яні та з ліпки) – від 7 до 20 гривень.

Сувенірні тарілки (залежно від розміру та матеріалу) – 35-90 гривень.

Керамічний посуд:

чашка – від 12 гривень,

келих – від 40 до 90 гривень,

набір – 90-150 гривень,

обереги – 9-14 гривень.

Читайте також - Полтавки зізналися, що більше всього не хотіли отримати в подарунок

Дехто з туристів віддає перевагу напоям чи стравам, які нагадуватимуть про Полтаву. Щоправда, не кожну страву-візитівку вдасться перевезти. Наприклад, відомі полтавські галушки навряд чи хтось ризикне транспортувати. Їх краще скуштувати у закладах відпочинку чи попросити приготувати полтавців, до яких ви завітали в гості. А от цукерки чи горілка з Полтави – сувенір реальний.

У полтавських кондитерських магазинах можна придбати цукерки або шоколадки з назвою «Полтава» або «Привіт з Полтави». Зокрема, на обгортці коробки солодощів «Полтава 1709» зображено фрагмент Полтавської битви. Коштує така коробка (400 грамів вагою) близько 45 гривень. Шоколад на будь-який смак – 9-15 гривень (100-200 грамів).

Полтавську горілку можна пити з «Вакули та чорта»

Для тих, хто побажає скуштувати чи привезти на подарунок полтавської горілки, у магазинах міста пропонують сувенірні пакування – у фаянсових флягах у формі козаків, Мазепи чи Вакули з Чортом (із гоголівських «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки»). Літр такого презенту обійдеться приблизно у 100 гривень. Щоправда, зі слів продавця, поки що у них вибір невеликий, оскільки завод на ремонті.

До теми - Де в Полтаві туристу винайняти житло

Довідка:

Що везуть полтавці з інших країн

Єгипет – пірамідки, чай каркаде, кальян «Шиша», папірус, жуки-скарабеї, талісмани, ароматичні олії.

Туреччина – турецька кава, турки, чашечки, яблучний чай і спеціальний посуд для чаю, ракія, талісмани від пристріту (сині кружечки з оком), натуральні лазневі губки, оливкове мило, ароматичні олії, східні солодощі.

Чехія – чеське пиво, пивні кухлі, богемське скло, кришталь, бехерівка, 70-градусний абсент.

Ірландія – пиво, віскі, лікер «Бейліз», диски з кельтською музикою, волинка, вістли (ірландська флейта), бойрани (ірландський ударний інструмент) або ірландська арфа, що відрізняється від класичної меншими розмірами.

Куба – кубинський ром, сигари, ножі мачете, кубинський грушевий джем, кава.

Голландія – цибулини тюльпанів, сир.

Іспанія – хамон (в’ялене м’ясо), вино, віяла, кераміка, сомбреро, сангрія.

Ізраїль – сувеніри «святої землі», косметика Мертвого моря.

Прибалтика – бурштин.

Сейшели – кокоси і кокосовий лікер, акулячі зуби.

Швейцарія – шоколад, годинники.

(дані про закордонні сувеніри зі сайту parustravel.com.ua)

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter