Адже на сьогодні, 31 липня, в сусідній Російській Федерації та Білорусі уже зафіксовані такі випадки.
У зв’язку з такою ситуацією, всім керівникам обласних та районних ветеринарних служб, а також сільським головам поставили завдання – забезпечити організацію та контроль вимог щодо недопущення занесення збудника чуми.
Нагадаємо, у Полтаві минулого року шукали свинину, заражену африканською чумою
– За інформацією начальника Головного управління ветеринарної медицини у Полтавській області, з початку 2013 року в Російській Федерації зареєстровано 52 осередки, в Республіці Білорусь зареєстровано 2 осередки африканської чуми свиней, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації. – Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено. У вогнищі інфекції проводиться знищення всіх свиней у радіусі 20 кілометрів від нього. Трупи свиней, залишки кормів, допоміжний малоцінний реманент спалюють. У господарстві, в якому виявлено африканську чуму, запроваджують карантин. Для запобігання виникнення африканської чуми свиней в сільськогосподарських підприємствах, де утримують свиней необхідно дотримуватись „закритого режиму”.
Довідково: Вірус африканської чуми стійкий до висушування та гниття, при температурі 600 С інактивується протягом 10 хвилин, але тривало зберігається в замороженому та сирому м´ясі – до 300 днів, у в´ялених м´ясопродуктах – до 140 днів, у заморожених свинних тушах – до кількох років.
Читайте також про те, які на Полтавщині проводять профілактичні заходи щодо запобіганню такої епідемії
Фото зсайту udoktora.net В обласному центрі обговорювали питання недопущення занесення африканської чуми до господарств Полтавщини.