Полтавщина вже отримала перші 15-ть курсів лікування. Це стало можливим завдяки співпраці БА «Світло надії» із МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Медичні заклади у семи областях України вже отримали пегільований інтерферон та рібавірин – найбільш ефективну комбінацію препаратів для лікування ВГС за ціною у більш ніж 2,5 разів нижчою за ринкову. В результаті тривалих перемовин за участю фахівців Міжнародного Альянсу із ВІЛ/СНІД в Україні, виконавчого директора БА «Світло надії» Максима Демченка, один із провідних світових виробників лікарських засобів зменшив ціну за один стандартний річний курс лікування ВГС більше, ніж у 2,5 рази (з 13 200 до 5 000 доларів США).
Таким чином, надана знижка у більш ніж 2,5 рази дозволить вилікувати більше хворих на цей недуг в рамках відповідної державної цільової програми, за кошти місцевих бюджетів у рамках обласних програм і стане поштовхом до зниження роздрібної ціни на ліки. Завдяки спільним зусиллям активістів українських неурядових організацій в рамках ініціативи «Зупинимо С!» вдалось вплинути на чиновників. ]
Вперше за роки незалежності України була прийнята Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року. Почали відчуватися перші зрушення на місцях, серед яких і Полтавщина. У БА «Світло надії» зазначають, що робота на цьому не завершується. Нині активності спрямовані на те, аби розширити спектр послуг для людей із ВГС, здійснювати належний соціальний супровід і збільшити кількість курсів лікування ВГС на Полтавську область в рамках затвердженої державної програми. Довідка Хворі на гепатит С нині мають можливість пройти діагностичне обстеження вдвічі дешевше. Завдяки домовленостям БА «Світло надії» за направленням лікаря-гепатолога пацієнти мають 50% знижку в лабораторіях «Синево». Наразі до надання 50% знижки людям із вірусним гепатитом С приєдналась і лабораторія «Інвітро». Крім цього, остання іще надає 30% знижки на інші дослідження.
До теми: У Держлікслужбі назвали препарати, що не допомагають у лікуванні грипу.
Через два тижні життєво необхідне лікування почнуть отримувати 100 хворих на вірусний гепатит С на базі спеціалізованих медзакладів у 6 областях України.