Лічильники полтавців почали більше «мотати»: куди звернутись, аби здійснити незалежну повірку

Новини
26 жовтня 2013 о 10:104431 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Лічильники полтавців почали більше «мотати»: куди звернутись, аби здійснити незалежну повірку
До редакції «Кола» звернувся читач, стурбований роботою свого газового лічильника.
Після повірки механізм почав швидше «мотати». Чоловік стривожений, адже тепер його сім’я не вкладається у щорічну норму – платити за опалення доведеться значно більше.

Люди почали утеплювати квартири через те, що лічильники «мотають» швидше

Фото з сайту gas.rivne.comФото з сайту gas.rivne.com

– У вересні наш лічильник перевіряло газове підприємство, – розповідає Ігор Харченко, житель Полтавської області. – Після 10-ти чи 15-ти днів його повернули. Проте я помітив, що він почав «мотати» швидше. Такий висновок зробив, звіривши показники за місяць опалення з попередніми роками. Адже вдома ми з дружиною зберігаємо комунальні книжки. Так от, у попередні роки за жовтень, гріючи будинок цілодобово,  у нас виходило 90-120 кубів. А за жовтень 2013 року вже 180 кубів набігло. І це при тому, що я намагався економити і вмикав опалення лише на кілька годин, щоб хоч трішки прогріти оселю. Виходить, якби котел у нас був  увімкнутий цілодобово, нагоріло б більше 400 кубів, як у найхолодніші місяці зими.  Раніше ми вкладалися у 2,5 тисячі кубів за рік, тоді оплачували за тарифом, згідно з яким діє 30-відсоткова знижка. Та цього року, бачу, не вкрутимось, як би не економили. У мого кума така ж  ситуація після нещодавньої повірки. Колеги розповідають те ж саме. Дехто вже через це почав утепляти квартири, але ж це теж недешево.

До теми - «Полтавагаз» та «Кременчукгаз» оштрафували за лічильники

Провести незалежну перевірку лічильника можна

Аби дізнатись, чи можливі такі похибки у роботі лічильників, чому вони виникають та де можна повторно пповірити лічильник, журналіст «Кола» надіслала запит із питаннями до Полтавастандартметрології та Полтавагазу. Від останнього підприємства відповідь ще чекаємо.

– Перш за все, у таких ситуаціях варто звернутись саме до нас, – зазначив Андрій Черкашин, начальник Відділу повірки та метрологічної атестації ЗВТ ЕРТВ ДП «Полтавастандартметрологія». – Можна, зокрема, телефонувати, номер: 58-43-35. Сам споживач може  бути присутнім під час процесу. Щоправда, платити за повірку у такому випадку користувачу послуги доведеться із власної кишені. Своїх еталонних установок ДП «Полтавастандартметрологія» не має, тому наші працівники проводять її на еталонних установках, які знаходяться:

ТОВ «ТЕХЦЕНТРСЕРВІС» (36009, Полтава, вулиця Зіньківська, 35, телефон: (0532) 613-447);

ПАТ «ПОЛТАВАГАЗ» (36004, Полтава, вулиця Вавілова, 5, телефон: (0532) 525-714).

Вартість незалежної повірки:

Тарифи на повірку приладів залежать від типу (марки), класу точності, діапазону вимірювання та багато інших чинників. Вартість повірки  лічильників, які застосовуються у побуті, становить (без НДС):

- електроенергії однофазний індукційний – 77,67 грн;

- електроенергії 3-фазний індукційний – 101,57 грн;

- електроенергії однофазний електронний – від 71,69 до 119,49 грн;

- електроенергії 3-фазний електронний – від 143,39 до 1451,80 грн;

- холодної та гарячої води  – 5,99 грн;

- газу – 18,50 грн.

Довідково: У випадку, коли у споживача (фізичної особи) забирає лічильник на повірку підприємство, оплату послуги зобов’язані брати на себе останні.

Юридичні особи (різні заклади, фірми та підприємства) послуги за повірку сплачують самостійно.

Довідка «Кола»: Дізнатися більш детальну інформацію щодо цін та повірки можна за телефоном: (0532) 58-43-30 в ДП «Полтавастандартметрологія»).

Швидше «мотання» лічильника після повірки якраз може бути правильним

– Під час експлуатації лічильників газу на їх робочих деталях осідає бруд, густішає мастило, зношуються деталі, – повідомила Алла Миронова, гендиректор ПД «Полтавастандартметрологія». – Сервісні центри перед проведенням повірки здійснюють поточний ремонт лічильника, його профілактику. Тому люди, які звикають до певних показників, не можуть відразу зрозуміти, чому лічильник почав більше «мотати». Лічильник із часом може рахувати все менше й менше, до повної зупинки, але не навпаки.

Якщо повторна (незалежна) повірка покаже неточність приладу, рекомендують звернутись у Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів (36011, Полтава, вулиця Пушкіна, 16; телефон: (0532) 56-56-34).

– Щодо питання покарання підприємства за неправомірні дії, то ДП «Полтавастандартметрологія» – не контролюючий орган, і це питання не належить до нашої компетенції, – пояснили в підприємстві.

Читайте також - Полтавцям обіцяють безкоштовно встановити лічильники газу

Довідка «Кола»: Повірка лічильника – комплекс робіт, проведення яких визначає придатність або непридатність лічильника до експлуатації. Для кожного виду лічильника Науково-технічною комісією з метрології Мінекономрозвитку України визначено періодичність проведення повірок. Про періодичність повірки на конкретний лічильник можна довідатись за телефоном: (0532) 58-43-35.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter