За новими правилами, жінки, які перебувають у декретній відпустці, зможуть отримати ваучер для підвищення кваліфікації або отримання нової професії. Дотепер такий механізм застосовували лише для громадян старше 45 років. Вартість такого ваучера обмежена 10 прожитковими мінімумами (11,47 тисяч гривень). Однак, в ініціативі не прописано, чи є обмеження на отримання ваучера. Фахівці наразі цим фактом переймаються, адже держава не має ніяких гарантії, що після проходження навчання жінка працюватиме за отриманою спеціальністю.
Роботодавцям, що працевлаштовуватимуть жінок після декрету, обіцяють додаткові пільги. За рік роботи молодої матері у компанії роботодавець отримає компенсацію частини виплаченої зарплати у розмірі 12 податкових мінімумів (13,76 тисяч гривень), а за умов дистанційної роботи жінки – компенсацію в розмірі мінімального єдиного внеску (398 гривень) до моменту досягнення дитиною 3 років. Пільги отримають і роботодавці, які працевлаштовуватимуть інвалідів та молодь на перше робоче місце. Підприємствам обіцяють додаткову дотацію у розмірі 12 податкових мінімумів.
До теми - Жінки в Україні раніше виходитимуть з декрету, а чоловіків відправлять на лікарняний після пологів
Торкнеться активізація зайнятості населення і безробітних. На відкриття власної справи їм обіцяють кредити в розмірі до 50 тис. грн. Відсоткові ставки по них компенсуватиме Фонд безробіття. Українцям, які шукають роботу більше ніж 120 днів, пільговий кредит видаватиметься строком на два роки, проте він буде актуальним лише для діючого бізнесу. Експерти ж стверджують, що банки не дадуть кредит під початковий проект, а запропонованих грошей вистачить хіба що на відкриття шевської крамниці.