Полтавських автомобілістів навчають правильно себе поводити під час ДТП

Новини
Олег Дубина2 листопада 2013 о 21:381294 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
СемінарУ залі центральної бібліотеки пройшов спеціальний семінар для водіїв
Сьогодні, 2 листопада у читальній залі центральної міської бібліотеки пройшов безкоштовний семінар для водіїв, на якому розповідали, як захищати свої права учасникам ДТП.

- Якщо інспектор ДАІ подав знак зупинитися, то водій обов'язково повинен це зробити, - розповідає Ігор Кореньков, адвокат. - Якщо у вас знаходиться відеореєстратор,і ви знаходитися у своєму авто, то потрібно його обов'язково включити та направити в сторону працівника ДАІ.

До теми - Полтавців безкоштовно навчають своїм правам (відео лекції)

За словами адвоката, з автомобіля виходити не обов'язково, тому що жодний нормативний акт цього не передбачає. Коли підходить інспектор, то він спочатку повинен представитися.

- Далі він повинен пред'явити службове посвідчення. Тут потрібно звернути увагу на те, щоб термін дії його не сплив, тому що бувають випадки шахрайства. Люди надягають форму міліції, стоять на дорозі та заробляють гроші. Якщо термін дії документа сплинув або його взагалі немає, то ви взагалі можете з людиною не говорити та їхати далі, якщо звісно не підійде інший інспектор і не пред'явить посвідчення.

Якщо у працівника автоінспекції все нормально з документами, він зобов'язаний об'яснити причину зупинки та суть правопорушення водія. У випадку, якщо інспектор склав протокол, адвокат радить його підписувати, аби як мінімум, отримати його копію.

- Його потрібно уважно прочитати. Інспектор повинен зачитати ваші права, які передбачає Конституція України. Якщо ви не погоджуєтесь з протоколом, то прямо там так і пишете, не роз'ясняючи причин. Я рекомендую так робити. Окрім цього раджу написати кілька клопотань, як то "потребую послуги адвоката", на якого ви маєте права.

Адвокат радить в протоколі вписувати свідків, а в іншому випадку обов'язково закреслювати місце, відведене для них, аби  інспектор ненароком їх туди не вписав сам.

- На протязі 10 днів ви можете оскаржити постанову про штраф через суд чи обласне ДАІ. Я рекомендую перший варіант, тому що там більше варіантів перемогти.

На сам семінар прийшло близько десятка полтавців, які протягом години покращували свої знання.

- Наша організація розпочала навчальну програму для полтавців, щоб люди знали свої права в різноманітних ситуаціях, - розповідає Олександр Алієв, голова правління Громадської організації «Бюро контролю та сприяння діяльності правоохоронних органів України». - Складно дізнатися, коли порушені права, якщо ми їх не знаємо.  Такі семінари повинні допомогти людям. Дякуємо директору міської централізованої бібліотечної системи Дузенко Тамілі Андріївні, яка дала згоду на проведення наших семінарів у бібліотеках міста Полтава. Цей семінар не останній. Вони відбуваються кожної суботи о 10.00. Запрошуємо водіїв, які мають питання правового характеру.

Читайте ще - Полтавець їздив у столицю розповідати про освіту для дітей з обмеженими можливостями

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter