Якщо у п’яті – шпора: симптоми та поради

Корисне
Таня Цирульник22 листопада 2013 о 07:362108 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Якщо у п’яті – шпора: симптоми та поради
П’яткова кістка – кістка стопи, яка під час ходьби приймає на себе найбільше навантаження.
Розростання цієї кістки стає причиною утворення так званої «п’яткової шпори».

П'яткова шпора. Фото cksp.ruП'яткова шпора. Фото cksp.ru

Хто в зоні ризику?

Найчастіше на цю недугу страждають жінки після 40 років. Але є й інші фактори, які можуть сприяти виникненню п’яткової шпори:

– плоскостопість;

– надлишкова вага;

– хвороби суглобів;

– тривалі фізичні навантаження стопи;

– порушення обміну речовин;

– вікові зміни кісткової тканини;

– ревматизм;

– судинні порушення нижніх кінцівок.

Симптоми «шпори»

Спочатку біль виникає під час ходьби у передній, середній частині стопи та п’яті під час ходьби або після тривалого перебування на ногах. Ступня німіє, з’являється слабкість у кінцівці. «Відчуття цвяха» у п’яті виникає спочатку під час ходьби, послаблюється протягом дня і посилюється до вечора.  Біль стійкий і може бути настільки сильним, що хворі намагаються не ставати на пяту, ступають на носок або зовнішній край стопи, щоб послабити неприємні відчуття, іноді змушені пересуватися на милицях.

Не шукайте зовнішніх симптомів

Шпору майже неможливо знайти. Кісткове розростання може жодним чином не проявлятися. Його діагностують під час здавлювання п’яти з боків, тиску на бугор п’яткової кістки або ділянку прикріплення ахіллового сухожилля. В окремих випадках спостерігається змозолілість і незначний набряк. Тільки за допомогою рентгенографії можна поставити точний діагноз.

Та й сам розмір п’яткової шпори не має значення. Навіть якщо відсутні клінічні ознаки, кісткове розростання може бути велике за розмірами. І втратити працездатність можна навіть, якщо ознаки п’яткової шпори відсутні за даними рентгенографії.

Якщо причиною хвороби стала плоскостопість, хворому показане носіння ортопедичних устілок, поєднане з масажем стоп і лікувальною гімнастикою. Устілки з заглибленнями в місцях, де розташовуються шпори п’ят, вкладаються в звичайне взуття. Їх можуть використовувати всі, хто страждає на цю недугу.

Читайте також - Як полтавцям лікувати варикоз та запобігти йому

Лікування

У більшості випадків медики рекомендують консервативне лікування п’яткової шпори. Ефективною є фізіотерапія, наприклад, ультразвук і електрофорез. Ці процедури дозволяють нормалізувати кровообіг у місці утворення шпори і послабити біль.

У важких випадках застосовується ударно-хвильова терапія. Вона не тільки втамовує біль, спричинений п’ятковою шпорою, а й сприяє розсмоктуванню наросту.

Якщо консервативна терапія не дає бажаного ефекту, застосовують лікарські блокади – ці препарати забезпечують протизапальну дію, допомагають швидко позбутися місцевого запалення і повністю купіювати больовий синдром.

Якщо ж людині боляче наступати на п’яту, незважаючи на проведене консервативне лікування, медики можуть запропонувати лікарську блокаду або хірургічне втручання. До останнього вдаються лише в крайньому випадку, оскільки відновлення після операції проходить довго і важко.

Народні засоби, які нерідко рекомендують для лікування п’яткової шпори, допоможуть послабити біль на деякий час. Використовувати їх як основний метод боротьби з хворобою не рекомендується.

Як полегшити біль удома

Відпочивайте

Простий відпочинок допомагає зменшити найсильніший біль і призупинити запальний процес у стопі.

Прикладайте лід

Лід допомагає позбутися симптомів, які спричиняє п’яткова шпора, і втамувати біль у стопі.

Вправи і розтягнення – найпростіші комплекси вправ, що виконуються ранками і вечорами, допомагають поліпшити стан пацієнтів.

Протизапальні препарати

Протизапальні препарати допомагають вгамувати біль і зменшити запальні процеси. Зазвичай достатньо ефективними виявляються звичайні знеболювальні засоби, що продаються в аптеках без рецепта.

У цілому лікування триває близько трьох місяців, а 90% пацієнтів досягають результатів за термін до одного року. Перш ніж розглядати такий варіант лікування як хірургічне втручання, слід застосовувати традиційні методи лікування протягом, як мінімум, року. Час – це один із основних факторів полегшення болю при п’ятковій шпорі.

До теми - Робимо самомасаж ніг та стоп – лікуємо все тіло

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter