Волонтер – це модно, або Чому полтавці працюють безкоштовно

Новини
Надія Труш17 грудня 2013 о 17:251401 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Волонтер – це модно, або Чому полтавці працюють безкоштовно
Пропонуємо дізнатися більше про професію волонтера та про те, що спонукає людей працювати безкоштовно.


Нагадаємо, 5 грудня у всьому світі відзначали Міжнародний день волонтера – того, хто свій вільний час витрачає на благо інших і не вимагає за це винагороди.

У Полтаві мода серед студентів на волонтерство

Із нагоди Міжнародного дня волонтера у Полтаві підбили підсумки IV конкурсу «Волонтер року». Журі визначало, хто найактивніше, найрезультативніше займався волонтерською діяльністю протягом року й має значні досягнення в цьому.

У Полтаві вже понад чотири роки мода на волонтерство. Особливо серед студентської молоді. Це можна прослідкувати, порахувавши у місті волонтерські організації. Вони є у кожному навчальному закладі, тож таких у Полтаві їх понад кілька десятків. До того ж чи не кожного року з’являються нові організації чи загони. Або й просто кілька однодумців об’єднуються у невеликі групи і починають робити добрі справи для інших.

– Волонтерська праця не оплачується, як це розуміють у нашому суспільстві. Але це не означає, що волонтер працює абсолютно безкоштовно. Людська вдячність – це й є плата. Але такі люди не лише альтруїсти, а й працюють заради отримання досвіду, спеціальних знань, налагодження особистих контактів. Тобто волонтерство не приносить грошей, збагачення. Але дає цінні знайомства, досвід, вміння спілкуватися з людьми. Крім того, волонтерська діяльність може стати хорошою рекомендацією для кар’єрного зростання (зокрема молоді, адже в наш час знайти роботу непросто). Багато волонтерів із часом починають створювати власні організації, реалізовувати авторські соціальні проекти і багато іншого. Цей рух заснований на дружніх стосунках та взаємодопомозі. Саме тому людина, яка стала волонтером, є учасником дивовижних людських взаємин, – так розповідають про волонтерство у полтавському штабі Всеукраїнської благодійної організації «Серце до серця».

Як провести дозвілля пенсіонеру – стати волонтером

На Полтавщині поширений волонтерський рух не лише серед молоді, а й серед людей літнього віку.

– У понад 800 навчально-виховних закладах області працюють організації «Милосердя» та волонтерські загони. У закладах освіти функціонують клуби «Молодий друг фронтовика», «Спомин». На базі Полтавського та Кременчуцького обласних госпіталів для інвалідів війни, взаємодіючи з обласною радою ветеранів війни, працюють школи волонтерів за програмою «Пенсіонер – пенсіонеру». Досвідчені фахівці навчають літніх людей надавати першу медичну допомогу, – розповів на прес-конференції Валерій Пархоменко, заступник голови – керівник апарату Полтавської облдержадміністрації.

У Полтаві молодь «вербують» у Школу волонтерів

Долучитися до волонтерської роботи легко – варто лише мати бажання, запевняють представники Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які є організаторами міської Школи волонтерів. У Полтаві Школа волонтерів працює вже кілька років поспіль.

– На сьогодні у загоні налічується понад 70 творчих, креативних, відповідальних, небайдужих молодих людей, які готові витратити свою енергію і час, допомагаючи тим, хто цього потребує, – розповіла Людмила Василенко, начальник відділу соціально-культурної роботи Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Волонтером бути просто, запевняють у міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Молоді, енергійні, непосидючі, готові до позитивних змін у житті можуть приєднатися до волонтерського руху, зателефонувавши:

56-25-13, 56-20-52. Адреса: м. Полтава, вул. Жовтнева, 36, кім. 147.

Волонтерство – не лише безкоштовна робота, а поїздки за кордон

Волонтерство – не лише допомога іншим, а й цікаві подорожі. Наприклад, на початку 2013 року волонтерка Надія Отливанна, яка брала активну участь у Всеукраїнській акції «Серце до серця» була нагороджена Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» заохочувальною поїздкою до міста Краків. Там кращі полтавські волонтери разом із представниками з різних країн ділилися досвідом одне з одним.

Полтавщина – лідер в Україні з допомоги безхатченкам

Безхатченками та іншими людьми, які потрапили у скрутне становище, також займаються полтавські волонтери. У місті уже 14 років працює благодійна асоціація «Світло надії». А також у Полтаві три роки функціонує заклад допомоги, якому фактично немає аналогів в Україні – Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі. Численні акції зі збору одягу, їжі, медикаментів для безхатьків і колишніх в’язнів – неповний список того, що роблять волонтери організації для тих, хто не має даху на головою, і для колишніх в’язнів. Нерідко волонтерами центру стають ті, хто ще вчора сам потребував допомоги.

На Полтавщині шахраї не вдають із себе волонтерів

Дуже часто у місті, в громадському транспорті або на вулиці, можна побачити людей із благодійними скриньками. Вони збирають кошти, як правило, на лікування. Жертвувати кошти чи ні – справа кожного. Але перевірити волонтера можна, а іноді навіть варто. Як це зробити? Можна поцікавитися, яку організацію він представляє, попрохати посвідчення волонтера (у деяких організаціях воно може бути – прим. авт.), а також на скриньці чи просто у волонтера мають бути дані людини, на лікування якої збирають кошти (телефони рідних, медична довідка з діагнозом тощо). У Полтавській області випадків шахрайства під прикриттям волонтерства не було.

– Принаймні скарг від громадян не надходило, – говорить Юрій Сулаєв, речник обласної міліції. – Можливо, такі випадки й трапляються, але люди не повідомляють про них. 2011 року в Кременчуці був один випадок, коли волонтери, які збирали кошти для дітей з місцевого інтернату, викликали сумніви у місцевих. Після перевірки виявилося, що волонтери працювали цілком на законній основі.

Як розвивалося волонтерство в незалежній Україні

В Україні після проголошення незалежності розвиток волонтерського руху почав набувати громадського статусу на початку 90-х років, коли створили службу «Телефон Довіри», де працювали волонтери. Вже 1992 року почала активно розвиватися мережа соціальних служб для молоді (нині – це центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді). Тодішній склад волонтерських організацій був досить невеликим. Приміром, 1997 року в Києві нараховувалося близько двох тисяч волонтерів з числа студентської та учнівської молоді.

Одна з найпотужніших волонтерських організацій, яких у державі понад тисячі – Всеукраїнський громадський центр «Волонтер».

Полтавські студенти-волонтери допомагають невиліковно хворим

– Здебільшого волонтери надають інформаційний супровід, тобто повідомляють про те, що є люди, які потребують посиленої допомоги та уваги, – зазначив Олексій Олєйніков, представник БО «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», керівник Школи волонтерів. – Наприклад, добровольці роздають листівки, розповідають іншим полтавцям про проблему паліативної та хоспісної допомоги. За побажанням хворих, можливе надання послуг вдома. Але це не медичні послуги, цим займатимуться кваліфіковані спеціалісти. До слова, минулого року наша благодійна організація допомогла чотирьом полтавцям пройти безкоштовне обстеження.

Довідково: паліативна та хоспісна допомога – це професійна медична та психологічна допомога пацієнтам із важкими невиліковними хворобами й обмеженою тривалістю життя.

Як зазначив Олексій Олєйніков, стати волонтером може, за бажанням, кожен студент. Для того, аби допомогти невиліковно хворим, звертатися за адресою: вул. Комсомольська, 37, к. 7, тел. (097) 787-61-77.

Довідка «Кола»

Волонтер – добровільний помічник. Людина, яка займається безоплатною суспільною діяльністю. У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер. 1859 рік вважають роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме тоді Анрі Дюран, французький письменник-журналіст запропонував створити Червоний Хрест – організацію, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала допомогу пораненим. Міжнародний день волонтера започатковано Генеральною Асамблеєю ООН 1985 року. ООН закликала держави вжити заходів із метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей пропонувати свої послуги добровольців як на батьківщині, так і за кордоном.

Волонтерство – хобі багатих і відомих

Продюсера Тимофія Нагорного називають головним волонтером України. Екс-чоловік олімпійської чемпіонки Лілії Підкопаєвої допомагає спортсменам, вихованцям виправних колоній, сиротам, інвалідам, ветеранам, талановитим людям. Заснував волонтерську одну із найвідоміших волонтерських організацій в Україні – фонд волонтерів.

Волонтери для чотирилапих

Допомоги потребують не лише люди, а й тварини. У Полтаві про чотирилапих теж дбають, кілька років активно діє волонтерський рух допомоги тваринам. "Коло" також бере участь у благодійній справі.

– Нам потрібні волонтери, – розповіла представниця ГО «Юний Європеєць» Майя Матвєєва. – Допомога потрібна різна: знайти господаря чотирилапому, перетримати його, погуляти з тваринами тощо. Якщо у Вас з’явиться бажання допомагати чотирилапим, звертайтесь за координатами: вулиця Петра Юрченка, 18. Телефони: (0532) 65-54-43, (063) 262-75-59, (066) 679-37-89.

Читайте також

Наталія Удовиченко-Чабан: Про волонтерство у Полтаві

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter